Головна Без категорії Армія США зациклилася на військовій доктрині, яка просто не працює, – аналітик

Армія США зациклилася на військовій доктрині, яка просто не працює, – аналітик

68
0

Джерело: www.unian.ua
Невірність усього підходу демонструє досвід воєн в Іраку, Сирії, а також в Україні та Ізраїлі.

США намагаються уникати сухопутної війни, але це ніколи не працює / фото wikipedia.orgАрмія США занадто покладається на концепцію обмеженої війни із застосуванням високоточної зброї. Практика показує, що “високоточна війна” малоефективна, пише відставний підполковник армії США Амос Фокс в аналітичній статті для британського Королівського інституту об’єднаних оборонних досліджень (RUSI).

За словами аналітика, ідея високоточної війни полягає в тому, щоб використати одну ракету з GPS-наведенням і знищити високо пріоритетну ціль, замість скидання десятків “тупих” бомб, які заподіють багато супутнього збитку. В ідеалі використання високоточної зброї має повністю розгромити ворога, позбавивши США необхідності проводити наземну операцію.

Однак на практиці ця стратегія просто не працює, каже Фокс. Він наводить приклади з реальної практики, коли високоточні “обезголовлюючі” удари, наприклад, спроби знищення вищого військового або політичного керівництва супротивника, не приносили результату. Ціль благополучно переживала удар через різні випадковості або банально невірні дані розвідки.

На практиці поодинокі високоточні удари не приносили результату, і американцям доводилося застосовувати багато високоточних ракет, щоб знищити лідера бойовиків або завод з виробництва зброї. Це, своєю чергою, призводить до більш високих супутніх втрат серед цивільного населення, іноді навіть більших, ніж якби від самого початку використовувалася звичайна “тупа”, але потужна зброя, яка б гарантовано знищила ціль із першого разу.

За словами Фокса, у 2016-2017 роках США довелося настільки багато застосовувати високоточну зброю під час запеклих боїв у Рацці та Мосулі проти Ісламської держави, що міста в підсумку були зруйновані, а тисячі цивільних загинули. Схожа ситуація зараз спостерігається у війні Ізраїлю проти ХАМАС у Газі.

“Незручна правда про війну полягає в тому, що для перемоги над сухопутними військами, як і раніше, потрібні сухопутні війська. Високоточна зброя, якої насправді не існує, доповнює сухопутні війська в перемозі над іншими сухопутними військами. Вона не замінює їх”, – каже Фокс.

США не готові до Третьої світової війниЯк писав УНІАН, Захід категорично не готовий до повномасштабної війни на виснаження, як в Україні. За словами аналітиків, проблема полягає як у неправильній військовій доктрині, зосередженій на швидкоплинній маневреній війні, так і в неготовності промислової бази до виробництва великої кількості зброї.

Однією з гострих проблем армії США є її повна беззахисність перед загрозою від дронів. Наразі Пентагон спішно шукає вихід із ситуації, але в кращому разі знадобляться кілька років, щоб забезпечити армію США найпростішими системами захисту від дронів.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • У Повітряних силах розповіли, як використовують Storm Shadow i Scalp проти росіян
  • Перший російський А-50 збили із ЗРК Patriot, – американський полковник
  • Антидронові “клітини” стали постійним елементом бронетехніки у війні в Україні, – BI


реклама у Нововолинськ