Неділя, 16 Червня, 2024
Головна Новини Країни Чому сучасна молодь змушена відкладати дорослішання

Чому сучасна молодь змушена відкладати дорослішання

46
0

Джерело: www.bbc.com

Чому сучасна молодь змушена відкладати дорослішання

Автор фото, Ellie Harris

Підпис до фото, На фото – Еллі Гарріс з татом, який у 25 років вже був одружений і мав трьох дітей

  • Author, Чарлі Бакленд
  • Role, BBC News
  • 9 червня 2024

Одружитися, купити житло, народити дітей. Так свого часу робили наші батьки і вважають, що тепер ми теж повинні йти цим шляхом.

Однак TikTok-тренд, який набрав понад 27 млн переглядів, свідчить, що традиційні життєві віхи стають дедалі більш недосяжними для молоді, і багато хто відкладає їх на потім.

У відео молоді люди порівнюють себе з батьками в однаковому віці, і порівняння виявляються не на їхню користь.

Часто батьки вже мали родину і власне житло, тоді як у дітей справи йдуть зовсім інакше.

Читайте також:

Підпис до фото, Еллі Гарріс не хоче відмовлятися від своїх бажань, навіть якщо вони не збігаються з традиційними цінностями25-річна Еллі Гарріс, чиї батьки у її віці вже були одружені та мали трьох дітей, каже, що люди часто не розуміють різницю між епохами.

Вона закликає не порівнювати себе з попередніми поколіннями і вчитися визнавати власні, нехай дрібні, досягнення.

“Ми повинні відійти від традиційних цінностей, – каже дівчина. – Я не можу дозволити собі будинок і дітей. Але я з цим і не поспішаю. Мені хочеться витрачати зароблені гроші на себе і свої мрії”.

Дослідження британської благодійної організації Relate виявило, що 95% представників покоління Z та 88% міленіалів вважають, що настав час оновити сучасні цінності.

Суспільство має визнати, окрім традиційних, інші досягнення, як-от участь у марафоні, розрив токсичних стосунків та звільнення з роботи, яка не приносить задоволення.

Найчастіше соціологи до покоління Z відносять людей, які народилися в період з 1997 по 2012 рік. Їх також називають “цифровими аборигенами” або “зумерами”, оскільки вони з раннього віку мали доступ до інтернету й цифрових технологій.

Покоління Y, або міленіали, з’явилися на світ з 1980 по 1997 рік.

Провідний британський незалежний аналітичний центр “Фонд Резолюції” (Resolution Foundation) нещодавно заявив, що у 1997 році молодь від 18 до 34 переважно мала партнера і власне житло, тоді як сьогодні люди цієї вікової групи здебільшого живуть з батьками.

Головна причина криється у квартирному питанні, вважають експерти. Сучасна молодь часто не може дозволити собі оренду житла чи іпотеку.

Автор фото, Ellie Harris

Підпис до фото, Еллі вирішила зробити перерву в роботі, щоби подорожувати Австралією та Південно-Східною АзієюБританка Еллі живе з матір’ю і каже, що найближчим часом не збирається з’їжджати.

“Я не знаю, як вони справлялись, але зараз абсолютно інші часи, і моя зарплата не покриває усіх витрат”, – пояснює молода жінка.

“І справа не у відсутності бажання, а в тому, що це недоступно. Я не зможу купити житло тільки на свою зарплату, потрібен ще хтось”.

“Я багато подорожувала, побувала на іншому кінці світу, і вважаю це величезним досягненням”, – переконана Еллі.

Її батьки не мали такої можливості та заохочували її побачити світ.

“Моя мама завжди каже, що ні про що не шкодує, але їй хотілося б досягти більшого в житті”, – зауважує британка.

Автор фото, Natalie Earley

Підпис до фото, Наталі Ерлі каже, що раніше відчувала суспільний тиск і постійно порівнювала себе з іншимиУ схожій ситуації опинилася 28-річна Наталі Ерлі. Батьки дівчини в її роки вже були одружені та мали будинок.

Наталі має партнера, але поки що не планує купувати житло і народжувати дітей. І це її свідомий вибір, який приносить задоволення.

“Я зі студентських років ділю з кимось житло. Мати власний будинок, звісно, краще, але для мене це абсолютно недосяжно у фінансовому плані”, – розповідає вона.

Наталі визнає, що раніше відчувала суспільний тиск, постійно порівнювала себе з іншими та почувалася невдахою.

Але вона подолала цю проблему, і зараз це її не хвилює.

“Подорожі відкрили мені очі. Ми всі застрягли у непотрібній метушні та відчутті, що комусь щось винні, – пояснює дівчина. – Традиційні цінності – важливі, але в житті є багато іншого”.

Сьогодні, щоб купити квартиру або взяти іпотеку, потрібні дві зарплати, вважає Оуейн Керон Джеймс з Darogan Talent – центру, який допомагає випускникам працевлаштуватися.

“Коли наші батьки купували квартири, ціни на житло були в чотири рази вищими за середню зарплату. А сьогодні вони перевищують її у вісім разів”, – зазначає Джеймс.

“Тож якщо ви один, дуже важко піднятися по цих житлових сходах”.

Економія на сірниках

Експертка з особистих фінансів Лора Помфрет пояснює, що економічний ландшафт старших поколінь, міленіалів та зумерів значно відрізняється.

“І відмова від улюбленої кави чи економія на інших дрібницях не розв’яже проблему”.

Сучасна економічна ситуація повністю виходить за межі контролю молоді.

“Без підтримки батьків чи спадщини їм значно важче думати про такі серйозні інвестиції”, – резюмує експертка.реклама у Нововолинськ