Головна Без категорії Лави ЗСУ поповнили 85 в’язнів з Рівненщини

Лави ЗСУ поповнили 85 в’язнів з Рівненщини

34
0

До лав Збройних Сил України приєдналися перші, нині вже колишні, засуджені з Рівненщини. Ще 18 наразі чекають набрання сили рішень судів. Про це повідомили у Рівненській обласній прокуратурі. «Упродовж минулого тижня з місць несвободи Рівненщини до військових частин поїхали перші, нині вже колишні, засуджені, звільнені судами від відбування покарання для подальшого підписання контракту із ЗСУ. Вони отримали таку можливість відповідно до”, — повідомляє: ua.news

До лав Збройних Сил України приєдналися перші, нині вже колишні, засуджені з Рівненщини. Ще 18 наразі чекають набрання сили рішень судів.

Про це повідомили у Рівненській обласній прокуратурі.

«Упродовж минулого тижня з місць несвободи Рівненщини до військових частин поїхали перші, нині вже колишні, засуджені, звільнені судами від відбування покарання для подальшого підписання контракту із ЗСУ. Вони отримали таку можливість відповідно до Закону про добровільну мобілізацію в’язнів», — йдеться у повідомленні.

Перед відправкою до військових частин їх перевірили на відповідність вимогам за віком, станом здоров’я та фізичною підготовкою. Також усі вони пройшли професійно-психологічний відбір та згідно з висновками військово-лікарських комісій визнані придатними до служби в ЗСУ.

«Пізніше з ними спілкувались уповноважені військовослужбовці, які відбирали в’язнів для служби у своїх військових частинах. Тоді кожне клопотання про умовно-дострокове звільнення засуджених розглядалося судом, ухвалювалося рішення і лише після набрання ним законної сили вже колишні в’язні поїхали у відповідні підрозділи. Там вони пройдуть військову підготовку та стануть на захист територіальної цілісності та суверенітету України у складі Сил оборони. Загалом за минулий тиждень цю процедуру пройшли 85 колишніх засуджених, ще 18 осіб наразі чекають набрання сили рішень судів. Інша частина добровольців ще проходить дообстеження та відбір», — додали у прокуратурі.

Нагадаємо, що мобілізуватися до лав ЗСУ висловили бажання 4300 ув’язнених, станом на 24 травня майже 350 із них уже звільнили.

Раніше глава Мінюсту заявляв, що українські в’язниці переповнені колаборантами так, що «можуть луснути», і мобілізація дозволить їх розвантажити.

Верховна Рада підтримала законопроєкт про можливість добровільної мобілізації засуджених. Йшлося про нетяжкі статті, однак міністр не виключає мобілізацію й засуджених за вбивство.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.реклама у Нововолинськ