Головна Без категорії “Можуть повернути зброю проти нього”: експерт про підтримку Лукашенка громадянами Білорусі

“Можуть повернути зброю проти нього”: експерт про підтримку Лукашенка громадянами Білорусі

42
0

Джерело: www.unian.ua
У разі критичної ситуації громадяни Білорусі, швидше за все, не підтримають Лукашенка, зазначає експерт.

Тому президент Білорусі більше розраховує на військових та правоохоронців / скриншотВійськовий експерт, співробітник СБУ 2004-2015 років Іван Ступак заявив, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у разі проблемних ситуацій не зможе покладатися на своїх громадян. 

“Лукашенко постійно наголошує, що у випадку якоїсь проблемної ситуації, доведеться роздавати зброю громадянам. Але він чудово розуміє, що якщо просто почне роздавати зброю, створить якесь народне ополчення, то взагалі не факт, що ці громадяни не повернуть цю зброю проти самого Лукашенка. Йому це взагалі невигідно. Я відслідковую всю офіційну хроніку білоруського диктатора. Я бачу, що ця ідея йому взагалі не подобається”, – зазначив експерт в ефірі телеканалу “Еспресо”. 

За його словами, Лукашенко більше розраховує на військовослужбовців ОМОН, КДБ, а не на простих людей, адже розуміє, що вони можуть повернути зброю проти нього. Ступак запевнив, що президент Білорусі не довіряє своєму народу після 2020 року, коли він ледь не втратив свою владу. 

Щодо просування білоруських військ, експерт наголосив, що їхньої кількості для цього недостатньо. 

“Білоруських військ мало, вони не багаточисельні. Хоча ми не можемо недооцінювати. Дійсно, там є певне число військовослужбовців. Але останній раз вони отримували досвід за часів афганської кампанії. Зараз цього досвіду у них немає. Вони намагаються активно навчитися у росіян, вагнерівці їх вчать. Проте досвід теоретичний і практичний, це різні поняття”, – підкреслив він.

Білорусь і РФ – останні новиниРаніше військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан заявив, що самопроголошений президент Білорусі боїться ударів ЗСУ по НПЗ, тому може лякати “Іскандерами”.

“Зараз на білоруському бензині, дизелі та авіаційному гасі рухається по землі і літає в повітрі російська техніка. Тому Лукашенко правильно боїться ударів, зокрема, по цих двох НПЗ. Тому намагатиметься лякати наявністю у себе “Іскандерів”, – пояснив він.

Своєю чергою військовий експерт Олександр Мусієнко пояснив, що Олександр Лукашенко своїми заявами про загрозу з НАТО нагнітає ситуацію на користь російського диктатора Володимира Путіна.

“Лукашенко каже, що наче як дрони з Литви летять по Мінську. Це такі сигнали, мовляв, зменшуйте підтримку України, давайте про щось домовлятися. Оскільки РФ може поширити ядерну зброю. Це сценарій такого “плану Б” від Путіна: якщо в Україні щось йде не за планом, треба поширити на Литву і шантажувати Захід”, – зауважив експерт.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Білорусь заявила про готовність прикордонної області до воєнного часу
  • У Польщі місцеві громади виступають проти закриття прикордонної зони з Білоруссю
  • Росіяни будують для Білорусі нові винищувачі: що отримає Лукашенко (фото)


реклама у Нововолинськ