Головна Без категорії Названо 10 професій, які зникнуть найближчими роками

Названо 10 професій, які зникнуть найближчими роками

42
0

Джерело: www.unian.ua
Сучасні технології та штучний інтелект поступово витісняють колись популярні професії з ринку.

Кілька колись популярних професій можуть зникнути вже найближчими роками / фото ua.depositphotos.comТехнології розвиваються безпрецедентними темпами, і ринок праці стрімко змінюється. Автоматизація, штучний інтелект і зміна вподобань споживачів призводять до виникнення нових професій, інші ж – застарівають.

За деякими прогнозами, багато колись популярних професій можуть зникнути у 2030-х роках. New Trader U назвало 10 із них.

1. Таксисти

Поява автомобілів з автопілотом має здійснити революцію в транспортній галузі, і водії таксі – одні з тих, хто, найімовірніше, постраждає. Компанії активно інвестують у технології, які потенційно можуть повністю замінити таксистів.

2. Касири

Системи самообслуговування та автоматизовані платіжні рішення стають дедалі поширенішими в роздрібних магазинах, поступово усуваючи необхідність у традиційній ролі касира. Ці технології забезпечують економію коштів для підприємств і підвищують зручність для покупців.

3. Турагенти

Поява платформ онлайн-бронювання і просунутих чат-ботів зробила роль турагентів не такою вже й важливою при плануванні відпустки. Тепер мандрівники можуть легко бронювати рейси, готелі та путівки без посередників. Зручність і доступність цих цифрових інструментів значно знизили залежність від традиційних туристичних агентів.

4. Операціоністи банків

Розвиток онлайн-банкінгу, мобільних застосунків і банкоматів значно скорочує потребу в банківських послугах, які надаються під час відвідування банку. Клієнти тепер можуть легко управляти своїми рахунками і здійснювати різні фінансові операції, не виходячи з дому.

У міру того як банки інвестуватимуть у цифрову інфраструктуру і просуватимуть онлайн- і мобільний банкінг, попит на послуги операціоністів знижуватиметься.

5. Фахівці з введення даних

Досягнення в галузі автоматизації та штучного інтелекту призвели до створення інструментів, здатних виконувати завдання з введення даних більш ефективно і точно, ніж це може зробити людина. Ці технології можуть обробляти величезні обсяги даних, усувати помилки і працювати цілодобово.

6. Працівники складів

На складах дедалі частіше використовують роботів із сучасними датчиками та штучним інтелектом для управління запасами, сортування товарів і складання замовлень. Використання роботів на складах підвищує ефективність, знижує ризик людських помилок і зводить до мінімуму необхідність у співробітниках. У міру розвитку робототехніки роль працівників складу, найімовірніше, зменшуватиметься.

7. Телемаркетологи

З появою автоматизованих систем обдзвону і ботів для обслуговування клієнтів, керованих штучним інтелектом, робота телемаркетологів застаріває. Технології можуть обробляти велику кількість дзвінків, надавати персоналізовані відповіді та працювати 24 години на добу 7 днів на тиждень.

У міру того як чат-боти зі штучним інтелектом дедалі краще розумітимуть і задовольнятимуть потреби клієнтів, необхідність у телемаркетологах значно знизиться.

8. Ресепшіоністи

Готелі та офіси дедалі частіше впроваджують автоматизовані системи реєстрації та рішення для обслуговування клієнтів на основі штучного інтелекту, скорочуючи потребу в співробітниках на ресепшені. У міру того, як ці технології ставатимуть дедалі досконалішими й ширше розповсюджуватимуться, роль адміністраторів, найімовірніше, зменшуватиметься.

9. Коректори

Інструменти на основі штучного інтелекту стають дедалі досконалішими у виявленні граматичних помилок, поліпшенні структури речень і підвищенні загальної якості тексту.

Оскільки компанії та приватні особи дедалі більше покладаються на ці автоматизовані рішення для поліпшення текстів, очікується, що потреба в коректорах знижуватиметься. Економія коштів і послідовність, яку забезпечують інструменти коректури на базі ШІ, роблять їх привабливою альтернативою ручній коректурі.

10. Майстри з ремонту годинників

Перехід людей на смарт-годинники і довговічні цифрові годинники в поєднанні зі зміною переваг споживачів знижує попит на традиційні послуги з ремонту годинників. Сучасні годинники відрізняються підвищеною міцністю і функціональністю, що знижує потребу в частому ремонті.

Крім того, широке поширення смарт-годинників змінило очікування споживачів, і багато хто з них у разі виникнення проблем віддає перевагу заміні, а не ремонту.

Які професії заборонені для жінок у різних країнахУ деяких державах досі є заборонені для жінок професії. Приміром, у Китаї жінкам офіційно заборонено вивчати такі спеціальності, як мореплавство і штурманська справа, гірнича інженерія, вибухові роботи тощо.

Водночас в Україні до 2017 року існував перелік “нежіночих” професій. Там налічувалося понад 400 найменувань.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Екс-рекрутерка Amazon назвала неочевидну помилку, яка зруйнує вам співбесіду
  • Топ-10 помилок на співбесідах: як не провалитися та отримати роботу мрії
  • Бос використовує тест “сіль і перець” під час співбесіди, щоб оцінити людину: що він робить


реклама у Нововолинськ