Головна Без категорії Нащо українцям англійська і як вивчити її безкоштовно? Можливості і поради

Нащо українцям англійська і як вивчити її безкоштовно? Можливості і поради

48
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

Англійська стала однієї з міжнародних мов спілкування в Україні – тепер і на законодавчому рівні. Це означає її ширше використання в майбутньому, а відтак і більше можливостей для українців. Радіо Свобода пояснює, які практичні переваги дає вивчення англійської у будь-якому віці, а також як вивчити цю мову безкоштовно.

Англійська є глобальною мовою бізнесу, Інтернету, а також міжнародної політики. Важливість комунікації українців зі світом цією мовою підкреслила і повномасштабна війна Росії. Адже це і про війну за серця та уми людей по всьому світу, які обирають підтримувати Україну або стати на бік Росії з огляду на їх інформаційний простір.

Знання мов, зокрема англійської як найбільш вживаної у світі, є одним із ключових інструментів у цій боротьбі – чи то на державному рівні, чи в особистій комунікації з іноземцями про події в Україні. Це також дає більший доступ до інформації і потенційно глибше розуміння світового контексту. Але є чимало практичних переваг і причин, чому українцям варто вивчати англійську мову.

  • Англійська є найбільш популярною мовою у світі, яка залишається «операційною системою» для обміну знаннями та думками між молоддю, активістами, лідерами думок і тими, хто творить майбутнє по всьому світу, зазначає Британська рада. Нею розмовляє майже 1,5 мільярда людей, тобто кожен четвертий житель планети. Серед них – 380 мільйонів носіїв мови, найбільше після мандаринської та іспанської. Це також найбільш поширена іноземна мова для вивчення у Європі.

Краща освіта і кар’єрний ріст Англійська мова відкриває двері можливостей як для молоді, так і для досвідчених спеціалістів, і навіть може покращити фінансове становище. Для юриста, наприклад, знання цієї мови може означати збільшення зарплати на 38%, йдеться у звіті Work.ua, вебсайту для пошуку роботи. У сфері юриспруденції понад 30% роботодавців очікують від потенційних кандидатів середнього рівня володіння англійською, а майже 40% – просунутого.

Загалом англійська є необхідної вимогою до програмістів, маркетологів, менеджерів, копірайтерів, логістів, повідомляє Work.ua. Це невичерпний список, адже під час і після війни Україні потрібні фахівців зі знанням англійської для співпраці з міжнародними партнерами, організаціями та інвесторами.

Взаємозв’язок між знанням мови і кар’єрним ростом підкреслюють і міжнародні дослідження.«Для багатьох спеціалістів нижчий за середній рівень володіння англійською мовою є бар’єром для кар’єрного зростання і обмежує доступ до інформації», – пишуть у звіті EF EPI, що вивчає індекс володіння англійською мовою. Тут йдеться і про те, як рівень англійської збільшує кількість талантів, продуктивність та економічний потенціал народу і, відповідно, є рушієм інновацій у країні. Вищий рівень англійської забезпечує вищу соціальну мобільність через освітні можливості, а також незалежність від місцевого ринку праці, кажуть дослідники.

Іншими словами, чим вищий рівень англійської, тим успішніша країна. Harvard Business Review раніше писало, що «країни з вищим рівнем англійської мають кращу економіку», а це – краща освіта, тривалість і стандарти життя загалом.

Врешті, знання англійської відкриває доступ до «єдиного ринку знань та ідей», запевняє Британська рада. Відтак і до всесвітнього потоку інформації, що збагачує науку та інші галузі у країнах, де знання англійської на вищому рівні.

Що з англійською в Україні? У глобальному рейтингу за 2023 рік Україна посіла 45 місце серед 113 країн світу – про це говорить дослідження EF EPI. За останні 10 років Україна дещо покращила цей показник, але загальний рівень знання мови зупинився у діапазоні середнього.

Майже кожен другий мешканець України не має жодних навичок англійської мови, говорить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за підтримки USAID з 2022 по 2023 рік. До цієї статистики не входять мільйони українців, які вимушено покинули Україну внаслідок російської агресії.

«Більшість українців вважає, що вивчати іноземні мови потрібно в молодому віці», підсумовує КМІС. Тобто, до 8–10 років або менше. Проте це не так, говорять дослідники. Вивчення мови у дорослому віці навіть має переваги для здоров’я мозку.

Все ж більше половини українців прагнуть поліпшувати свій рівень знання іноземної мови, за даними КМІС. Понад 30% у цьому бажанні перешкоджає брак фінансів. Але таке пояснення нівелюється кількістю безкоштовних можливостей для вивчення мови.

Де вивчити анлійську безкоштовно? Звісно, можна піти класичним шляхом: записатися на приватні уроки у репетитора або ж на групові курси англійської. Останній варіант часто дешевший. Утім, мову можна вивчити і безкоштовно. Сьогодні для цього є безліч доступних ресурсів – як для самостійного вивчення, так і для мовної практики з носієм.

Минулого року Україна запустила національну програму з популяризації англійської під назвою Future Perfect на Дія.Освіта. Тут можна знайти низку програм для вивчення мови під різні потреби та вік. Наприклад, Promova надає громадянам України безкоштовну Premium-підписку з доступом до мовних курсів на три роки. Її можуть отримати і українці, які перебувають за кордоном. А хто має рівень англійської B1 і вище, може брати участь у розмовному клубі з іноземцями, йдеться в описі проєкту.

Для студентів та викладачів університетів програма пропонує онлайн-платформу Кембриджського університету Empower. До неї мають доступ усі українські університети, але для цього заклад має зареєструватися. Проєкт «Навчай для України» залучає молодь до викладання, зокрема англійської, у малих громадах. Державна програма надає можливості для вивчення англійської і держслужбовцям. Згідно з новим законом, через два роки після закінчення війни вони будуть зобов’язані вільно володіти англійською.

Окрім того, у мережі доступні десятки безкоштовних застосунків для вивчення мови. Один з найбільш популярних у світі – Duolingo. У цій програмі можна починати мову з нуля або з визначеного рівня методом своєрідної гри, в які учень набирає бали та має досягати нових рівнів. Зараз вже є цілий ряд альтернатив цьому застосунку, як-от Memrise, Mondly чи Ling, тож можна обрати більш зручний варіант.

Якщо гейміфікований метод здається недостатнім, а у вас вже є базові знання і бажання просуватися далі, можна звернутися до головних медіа. Для британської англійської – це онлайн-курс від BBC, а для американської –Voice of America. Тут і граматика, і медійний та культурний контент, який дозволяє максимально зануритися у контекст Британії та США відповідно. Безкоштовні курси англійської (і не тільки) для різних рівнів та професій пропонує і українська платформа онлайн-освіти Prometheus. А організація Educational Equality Institute дає можливість українцям вивчати англійську безкоштовно як у групі, так і один-на-один із викладачем-волонтером.

Загалом таких ресурсів годі перелічити. Ось тут, наприклад, можна знайти велику кількість структурованого матеріалу для американської англійської. Уроки на свій смак і рівень можна знайти на YouTube.

Вивчаючи мову, важливо практикувати здобуті навички у живому спілкуванні. Так, це можливо, навіть якщо ви не перебуваєте у мовному середовищі чи не маєте друзів-іноземців, які є носіями. Знайти пару для мовної практики можна у таких додатках, як Tandem, HelloTalk з живими людьми, які володіють англійською, або TalkPal, в якому говорити вчить штучний інтелект. Ці додатки працюють безкоштовно або з обмеженим доступом.

Тож українці можуть ефективно вивчати англійську та інші іноземні мови, незалежно від місця проживання.реклама у Нововолинськ