Неділя, 16 Червня, 2024
Головна Новини Країни Харків менше обстрілюють, адже ЗСУ знищили російські установки – Терехов

Харків менше обстрілюють, адже ЗСУ знищили російські установки – Терехов

58
0

Джерело: www.bbc.com

Харків менше обстрілюють, адже ЗСУ знищили російські установки – Терехов

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, У Харкові стало трохи тихіше, каже мер 42 хвилин(и) тому

Удари ЗСУ по цілях в Росії допомогли зменшити кількість обстрілів Харкова. Про це на конференції з відновлення у Берліні заявив мер Харкова Ігор Терехов.

Нещодавно президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати американську зброю для ударів по деяких цілях у Росії, але лише в районі Харківської області.

Автор фото, телеграм Терехова

Підпис до фото, У Харкові у травні щодня були смертельні обстріли Останніми місяцями російська армія особливо жорстоко обстрілювала Харків. У регіоні за місяць загинули десятки людей. У Харкові знищені друкарня, Епіцентр, житлові будинки, машини, автобуси. Російські ракети влучали у парки у центрі міста, у школи, у житлові масиви.

Стало тихіше

Атаки дронів та ракет на місто тривають і зараз, але обстрілів стало менше, стало трохи тихіше, заявив мер Харкова.

“Це допомогло”, — сказав Терехов в коментарі Reuters, коли його запитали, чи полегшило ситуацію у місті те, що тепер українські військові можуть завдавати ударів по території Росії.

“Можливо, саме тому в Харкові за останні кілька тижнів спостерігається … цей період … затишшя … коли не було таких потужних ударів, як, наприклад, у травні”, – зазначив він.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, Терехов у Берліні заявив про величезну потребу у ППО “Була перерва в обстрілах, яка, на мій погляд, пов’язана з тим, що техніку, якою обстрілювали Харків, успішно обстріляли”, – сказав Терехов.

Порівняно з травнем, за словами Терехова, це був більш-менш спокійний тиждень червня.

Терехов відвідує конференцію в Німеччині, яка має на меті заохотити європейців підтримувати відбудову України.

Мер повідомив, що близько 11 500 людей прибули до Харкова з регіонів, які активно обстрілюють. Терехов також наголосив на тому, як потрібні західні системи ППО для захисту міста.

Автор фото, EPA-EFE/REX/Shutterstock

Підпис до фото, У Харкові знищено багато будинків Україна намагається перехоплювати російські дрони та ракети, але бракує систем для їх збиття. Союзники шукають більше таких систем, але поставки затримуються через політичні суперечки у Вашингтоні та нестачу зброї.

“Дуже важливо отримати зброю вчасно. Дуже важливо мати цю зброю, особливо багатофункціональні системи ППО”, – сказав мер Харкова.

У понеділок Росія запустила три керовані бомби по Харкову, пошкодивши щонайменше два будинки. За минулу добу, за офіційними даними, від російських атак загинуло п’ятеро людей в Україні. Четверо з них у Харківській області.

Харківська область вже давно є мішенню російських атак, але удари стали інтенсивнішими останніми місяцями.

Раніше західні країни обмежували націлювання зброї, яку вони постачали на контрольовані Росією території України, через побоювання, що напад на саму Росію може призвести до ескалації конфлікту.

Поцілили в установку

Українська армія у неділю успішно вразила зенітно-ракетну батарею С-300/400 на північ від Бєлгорода, ймовірно, ракетою з американської установки HIMARS.

Знищення цієї установики називають успіхом, адже саме з них Росія обстрілює Харків балістичними ракетами, які переробила для ударів по землі.

Видання Forbes писало, що насправді Україна використала HIMARS для ударів по російській території буквально за кілька годин після того, як у п’ятницю отримала дозвіл на використання американської зброї.

Українські війська могли завдавати ударів по Бєлгороду і раніше, але лише з використанням боєприпасів місцевого або європейського виробництва.

Але найкращі та найчисельніші в Україні боєприпаси глибокого ураження виготовляються в Америці.реклама у Нововолинськ