Головна Unian В Україні різко зросли ціни на популярну ягоду: названо головні причини

В Україні різко зросли ціни на популярну ягоду: названо головні причини

30
0

Джерело: www.unian.ua
Однією з причин є скорочення пропозиції суниці садової на ринку через завершення сезону реалізації ранніх сортів.

Попит на суницю залишається на високому рівні / фото ua.depositphotos.comЯкщо протягом останніх тижнів ціни на полуницю знижувались, то на цьому тижні українські виробники суттєво підвищили відпускні ціни на свою продукцію.

Аналітики EastFruit зазначають, що в господарствах країни ягода піднялась у ціні в середньому на 39%, якщо порівнювати з минулим робочим тижнем. Сьогодні місцеві садівники відвантажують суницю садову по 60-90 грн/кг ($1,48-2,23/кг) у залежності від якості та обсягу продукції.

Виробники кажуть, що існує кілька причин для такої динаміки. Головною з них є скорочення пропозиції ягоди на ринку, що відбувається через завершення сезону реалізації ранніх сортів. 

При цьому попит на суницю залишається на високому рівні: це стосується як свіжого ринку, так і переробних компаній. За словами аналітиків, після подорожчання відпускні ціни на ягоду в країні виявились в середньому на 30% більші, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2023-го.

Ціни на ягоди в Україні – останні новиниУ кінці травня повідомлялось про зниження ціни на черешню. Так, на гуртовому ринку “‎Шувар” ягода коштувала тоді від 100 до 140 грн/кг, у той час як на початку сезону середня ціна була вищою за 170 грн/кг.

Також нещодавно експерти спрогнозували ціни на полуницю. На їхню думку, вони повинні знижуватись протягом цього місяця і досягнуть свого мінімуму на початку сезону консервацій. 

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Експерт пояснив, як нові тарифи на світло позначаться на цінах на продукти
  • Українські яєчні продукти купуватиме країна з Північної Америки
  • Вартість борщового набору суттєво змінилася протягом року: яка ціна на продукти


реклама у Нововолинськ