Головна Без категорії Як зрозуміти, що ваш партнер – токсична людина: названо 9 “сигналів”

Як зрозуміти, що ваш партнер – токсична людина: названо 9 “сигналів”

52
0

Джерело: www.unian.ua
Іноді токсичні партнери вміло вами маніпулюють, змушуючи вас почуватися неповноцінними.

Токсичних людей часто видають 9 фраз, які вони використовують у розмовах / фото ua.depositphotos.comСтосунки є невідʼємною частиною нашого життя. Вони формують наш досвід і впливають на наше благополуччя.

У той час як здорові стосунки сприяють зростанню та щастю, токсичні можуть призвести до тривожності та невпевненості в собі. Однією з найбільш промовистих ознак токсичної особистості є фрази, якими вона користується під час розмови. New Trader U назвало 9 таких “сигналів”. 

1. “Ти занадто гостро реагуєш”.

Коли хтось каже, що ви реагуєте занадто гостро, то цією фразою людина мінімізує ваше занепокоєння і припускає, що ваша реакція є невиправданою. Уявіть, що ви розповідаєте партнеру про образливий коментар, який хтось зробив, а у відповідь чуєте: “Ти занадто гостро реагуєш”. Це може змусити вас сумніватися в обґрунтованості ваших почуттів і відбити бажання розповідати про щось.

2. “Я просто пожартував(ла)”.

Фраза “Я просто пожартував” часто використовується, щоб уникнути відповідальності за нечутливі або жорстокі зауваження. Уявіть, як партнер робить зневажливий коментар про вашу зовнішність, а потім додає: “Я просто пожартував. Не будь такою чутливою”. Така тактика дозволяє токсичній людині вдаватися до подібної поведінки у майбутньому без наслідків.

3. “Ти занадто чутливий(а)”.

Подібно до фрази “Ти надто гостро реагуєш”, фраза “Ти занадто чутливий” перекладає провину на людину, яка є постраждалою стороною. Це ніби означає, що проблема полягає в її емоційній реакції, а не в токсичній поведінці, яка її спричинила.

4. “Тобі пощастило зі мною”.

Коли хтось каже вам, що вам пощастило з ним, він має на увазі, що він вищий за вас і що ви повинні бути вдячні за його присутність у вашому житті. Ця фраза підриває вашу самооцінку і говорить про те, що ви не заслуговуєте на здорові, збалансовані стосунки. Якщо партнер часто нагадує вам про те, як вам пощастило, що він з вами, це ознака того, що він розглядає ваші стосунки не як рівноправне партнерство.

5. “Це все твоя провина”.

Токсичні люди часто відмовляються брати на себе відповідальність за свої дії, натомість перекладаючи провину на інших. Фраза “Це все твоя провина” є класичним прикладом такої поведінки. Незалежно від того, чи це незначна розбіжність, чи значний конфлікт, токсична людина знайде спосіб змусити вас відчути себе відповідальним за проблему. Така тактика дозволяє їм уникати відповідальності та зберігати контроль над ситуацією.

6. “Я цього не казав(ла)”.

Газлайтинг – це маніпулятивна тактика, яку використовують токсичні особистості, щоб змусити інших сумніватися в реальності. Фраза “Я ніколи цього не говорив” є типовим прикладом газлайтингу. Коли токсичній людині нагадують про її власні слова або ж дії, вона категорично заперечує їх, змушуючи вас сумніватися у своїй пам’яті та сприйнятті подій. Ця тактика є особливо шкідливою, оскільки може змусити вас відчути, що ви втрачаєте контроль над реальністю.

7. “Ти такий саме, як твоя мати (твій батько)”.

Токсичні люди часто використовують стосунки у сімʼї інших осіб, щоб маніпулювати ними. Фраза “Ти такий самий, як твоя мати/батько” скерована на те, щоб підірвати ваше почуття власної гідності. Порівнюючи вас з членом сім’ї в негативному світлі, токсична людина намагається контролювати вашу поведінку і змусити вас почуватися неповноцінним.

8. “Якби ти мене любив(ла), то зробив(ла) би…”.

Емоційний шантаж – ознака токсичних стосунків. Фраза “Якби ти мене любив, ти б…” є яскравим прикладом цієї маніпуляції. Прив’язуючи вашу любов до конкретної дії або вимоги, токсична людина намагається контролювати вас через почуття провини та зобов’язань. Така тактика створює нездорову динаміку, коли любов є умовною і використовується як зброя.

9. “Мені шкода, що ти так почуваєшся”.

Справжнє вибачення передбачає взяття на себе відповідальності за свої дії та висловлення каяття. “Мені шкода, що ти так почуваєшся” – це не вибачення. Вона зміщує фокус на емоції іншої людини, а не на токсичну поведінку, яка їх викликала. Така тактика дозволяє токсичній людині уникнути відповідальності, створюючи видимість каяття.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • 7 ознак того, що у вас неймовірно життєстійка особистість
  • 8 дрібниць, які роблять жінку висококласною і виділяють серед інших
  • Сила правильного спілкування: названо 10 тихих звичок успішних людей


реклама у Нововолинськ