Головна Без категорії Учені ідентифікували новий вид динозаврів: чим він особливий

Учені ідентифікували новий вид динозаврів: чим він особливий

40
0

Джерело: www.unian.ua
Comptonatus chasei бродив островом Вайт 125 мільйонів років тому і є найповнішою скам’янілістю динозавра, знайденою у Великій Британії.

Він важив близько тонни і був розміром з великого самця американського бізона / фото University of PortsmouthВиявлено новий вид великих травоїдних динозаврів, які бродили островом Вайт близько 125 мільйонів років тому.

За словами дослідників, цей екземпляр, що містить загалом 149 кісток, є найповнішим динозавром, виявленим у Великобританії за століття, пише The Guardian.

Comptonatus Chasei названо на честь покійного мисливця за копалинами Ніка Чейза і місця, де його було знайдено, – скель затоки Комптон. Він важив стільки ж, скільки африканський слон, і належав до групи травоїдних динозаврів, відомих як ігуанодонти, громіздких істот, яких палеонтологи часто називають “коровами крейдяного періоду [145-66 мільйонів років тому]”.

“Це дійсно чудова знахідка”, – сказав доктор Джеремі Локвуд, колишній терапевт і науковий співробітник Музею природної історії, який допомагав у розкопках динозавра і витратив роки на вивчення кісток скелета.

За його словами, це допомагає більше дізнатися про різні типи динозаврів, які жили в Англії в ранньому крейдяному періоді. Це доповнює недавні дослідження, які показують, що Вессекс був однією з найрізноманітніших екосистем у світі.

“Ця тварина важила б близько тонни (1000 кг) і була розміром з великого самця американського бізона. Свідчення скам’янілостей, знайдених поблизу, показують, що це, ймовірно, була пастушача тварина, тож, можливо, великі стада цих важких динозаврів могли гриміти довкола, якщо їх налякали хижаки в заплавах річок понад 120 мільйонів років тому”, – заявив він.

Для дослідження, опублікованого в Журналі систематичної палеонтології, вчені проаналізували кожну частину скам’янілості, включно з черепом, зубами, хребтом і кістками ніг, а також лобковою стегновою кісткою “розміром з обідню тарілку”.

Локвуд сказав, що неясно, чому стегнова кістка, знайдена біля основи живота, така велика, але додав: “Вона [кістка], ймовірно, призначалася для прикріплення м’язів, що може означати, що її спосіб пересування був трохи іншим, або він міг бути спрямований на ефективнішу підтримку вмісту шлунка або навіть на те, як тварина дихала, але всі ці теорії в деякій мірі спекулятивні”.

Коли було виявлено Comptonatus, вважалося, що цей екземпляр належав до іншого типу динозаврів під назвою Mantellisaurus, трипалого травоїдного, який жив у Британії понад 120 мільйонів років тому.

Але Локвуд сказав, що Comptonatus відрізнявся від Mantellisaurus “унікальними особливостями черепа, зубів та інших частин тіла”.

Він заявив: “Його нижня щелепа має прямий нижній край, тоді як у більшості ігуанодонтів щелепа вигнута вниз”.

Доктор Сюзанна Мейдмент, старший науковий співробітник і палеонтолог Музею природної історії, сказала, що Comptonatus продемонстрував швидкі темпи еволюції ігуандонтових динозаврів у той період часу.

За її словами, ця робота може допомогти дослідникам зрозуміти, як екосистеми відновилися після вимирання наприкінці юрського періоду (200-149 мільйонів років тому).

Comptonatus був виявлений у 2013 році Чейзом, який помер від раку незадовго до пандемії Covid-19. На підготовку зразка для аналізу Локвудом і його колегами пішло кілька років.

Локвуд сказав: “У Ніка був феноменальний талант знаходити кістки динозаврів. Він збирав скам’янілості щодня в будь-яку погоду і дарував їх музеям. Я сподівався, що ми проведемо разом наше безумство, збираючи речі, оскільки ми були одного віку, але, на жаль, цього не сталося. Незважаючи на безліч чудових відкриттів, зроблених ним за ці роки, зокрема найповніший череп ігуанодона, коли-небудь знайдений у Великій Британії, це перший динозавр, названий на його честь. Це викликає у мене суміш хвилювання від того, що я зміг мати справу з таким рідкісним екземпляром, і почуття полегшення”.

За останні п’ять років було названо вісім вимерлих видів з острова Вайт, що, за словами Локвуда, засвідчило, що острів Вайт і прилеглі райони, можливо, колись мали одну з найрізноманітніших екосистем у світі.

Зразок Comptonatus тепер є частиною колекції музею Острова динозаврів у Сендауні на острові Вайт.

Доктор Мартін Мунт, куратор музею, сказав: “Більшість найважливіших знахідок Ніка залишилися на острові – це міцна спадщина. Ми можемо розраховувати на те, що на скелях і в колекціях острова буде виявлено ще багато нових типів доісторичних істот”.

Новини про динозаврівВ Австралії палеонтологи знайшли новий вид птерозавра. Скам’янілі рештки літаючої рептилії були виявлені 2021 року куратором музею Кронозавра Корнера в Річмонді Кевіном Петерсеном. Тепер же вчені ідентифікували скам’янілі кістки.

Останки були класифіковані як Haliskia peterseni, новий рід і вид ангангеріанських птерозаврів.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • В Індонезії знайшли найстаріший наскельний живопис у світі
  • В Австрії виявили тисячолітню реліквію зі слонової кістки, прикрашену за християнськими мотивами
  • Під антарктичними водами виявили величезну річкову систему, яка існувала 40 млн років тому


реклама у Нововолинськ