Джерело: www.unian.ua
Аналітики наголосили, що для ураження таких заводів далекобійних БПЛА-камікадзе буде недостатньо.
Експерти видання Defense Express у своєму аналізі опирались на дві західні публікації, які стосувалися того, що Україна в рамках “Плану Перемоги” подала до США запит на крилаті ракети Tomahawk для ударів вглибину території РФ, адже основні заводи ворога по випуску ракет розташовані на відстані до 1500 км і для їх ураження потрібні далекобійні ракети.
Аналітики припустили, що Україна попросила “Томагавки” наземного базування, які в Армії США використовуються під комплекси середньої дальності Typhon. Вони зазначили, що армія США має лише дві батареї Typhon на чотири пускові установки кожна. Але сама пускова від Typhon під Tomahawk базується на імпровізаційному рішенні – на сухопутну платформу поставили просто універсальну пускову комірку Mark 41, стандартну для надводних кораблів ВМС США.
Посилаючись на дані Jamestown Foundation, аналітики зазначили, що МКБ “Радуга” – це завод, на якому складають крилаті ракети Х-101, “НПО Машиностроения” – виробляються ракети типів П-800 та “Циркон”, “Воткинский завод” – випускаються балістичні ракети 9М723 до ОТРК “Искандер” та за радянських часів виготовлялись ракети до ОТРК “Точка-У”, “НПК КБ Машиностроения” – також балістичні ракети до ОТРК “Искандер”
Аналітики наголосили, що для ураження таких заводів далекобійних БПЛА-камікадзе буде недостатньо, тому для такого завдання треба справжня потужна та далекобійна зброя, і “якраз Tomahawk тут підходить ідеально”.
Аналітики звернули увагу на той момент, що у Jamestown Foundation порадили Україні “розробляти власну балістичну ракету середньої дальності на рідкому паливі так, наче із розробкою такого озброєння можна впоратись за кілька місяців, хоча насправді треба мінімум кілька років при ідеально сприятливих обставинах”.
Удари вглиб РФ18 жовтня президент США Джо Байден заявив, що західним союзникам поки не вдається вирішити питання про дозвіл Україні на застосування західної далекобійної зброї для ударів по території РФ.
28 жовтня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що на сьогодні немає одностайної думки всіх партнерів щодо такого дозволу.
Вас також можуть зацікавити новини:
- “Надаємо необхідну допомогу”: у США висловилися про дозвіл ударів вглиб території РФ
- “Політична еквілібристика”: експерт про дозвіл Нідерландів на застосування F-16 по РФ
- Сибіга: Дозвіл на далекобійні удари вглиб РФ зупинить просування росіян