Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Reuters
Підпис до фото, Маск є активним прихильником Трампа48 хвилин(и) тому
Компанія SpaceX Ілона Маска вшосте випробувала космічний корабель Starship на надважкій ракеті Super Heavy. Запуск, за яким разом із Маском спостерігав обраний президент США Дональд Трамп, пройшов загалом успішно, але цього разу компанії не вдалося посадити прискорювач ракети на космодром.
Starship вирушив у безпілотний випробувальний політ навколо половини земної кулі о 17:00 за місцевим часом. У Східній Європі це була північ.
Ракета-носій Super Heavy, розігнавши судно, за кілька хвилин відокремилася й успішно приводнилася в Мексиканській затоці.
Але цього разу, на відміну від попереднього, SpaceX з технічних причин вирішила не садити її на платформу.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Ракета Starship вшосте полетіла в космосПід час п’ятого запуску SpaceX продемонструвала ефектну процедуру, коли бустер Super Heavy, оснащений додатковим двигуном, зумів зманеврувати до стартових ферм. Ті “спіймали” бустер, що висів над землею, спеціальними “лапами”-затискачами.
Про те, що саме не дозволило фахівцям SpaceX повторити таке повернення, не повідомляли.
Зазвичай розгінні щаблі ракет, відпрацювавши належне і відстикувавшись від космічного апарата, падають на землю – частіше в океан. Так сталося і цього разу.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, SpaceX не змогла “зловити” Starship під час посадкиStarship продовжив політ і за 45 хвилин, як і планувалося, приводнився в Індійському океані.
Корабель Starship і ракета Super Heavy – найбільший в історії космічних польотів комплекс. Його висота на стартовому майданчику – 121 метр (при цьому 71 метр припадає на Super Heavy, а 50 метрів – довжина Starship). Діаметр корабля і ракети – дев’ять метрів.
Super Heavy оснащена 33 двигунами Raptor, Starship – шістьма.
На старті в їхні баки закачали 4500 тонн палива.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, За запуском зі стартового майданчику компанії в Техасі спостерігав новообраний президент США Дональд ТрампМаск став активним прихильником Трампа майже одразу після липневого замаху на експрезидента на мітингу в Батлері, штат Пенсильванія.
Відтоді бізнесмен пожертвував на підтримку виборчої кампанії 45-го президента США майже 120 млн доларів.
Останні тижні перед виборами він також провів у штатах, необхідних Трампу для перемоги. Там він закликав виборців голосувати й щодня розігрував між жителями мільйон доларів. Спроба оскаржити ці дії успіху не мала: суд дозволив продовжувати лотерею.
Під час своєї переможної промови у конференц-центрі Палм-Біч Трамп кілька хвилин розхвалював Маска присутнім, розповівши про нещодавнє успішне приземлення ракети виробництва SpaceX.
Обраний президент уже заявив, що під час свого другого терміну запросить Маска у свою адміністрацію, щоб той покінчив із марнотратством держорганів.
Він отримає посаду у департаменті ефективності уряду, який Трамп хоче створити. Його завдання – скоротити бюджетні витрати, реформувати роботу державних органів і боротися із “задушливою федеральною бюрократією”, як висловився Маск.
Абревіатура майбутнього агентства – DOGE – є жартівливим посиланням на назву криптовалюти Dogecoin, яку просуває Ілон Маск.