Головна Без категорії Чи потрібно українцям боятись РС-26 “Рубіж”

Чи потрібно українцям боятись РС-26 “Рубіж”

50
0

Джерело: www.unian.ua
Заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, авіаційний експерт

Свого часу Російська Федерація відмовилася від проекту ракети РС-26 “Рубіж”. Тоді вона відклала цю розробку до кращих часів, та після початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни повернулися до цього питання. Адже низка обмежень, які були надані для ракет такого радіуса дії, перестали працювати. Росія вийшла з таких домовленостей (як і Сполучені штати).

Якщо згадати останній масований обстріл України, то великою мірою під час цієї атаки Росія застосовувала ракети Х-101. Але маємо пам’ятати, що в них були старі радянські двигуни від ракет Х-55. І ці двигуни за тих самих радянських часів випускала “Мотор Січ”.

Тобто, тут варто згадати одну з ключових проблем Російської Федерації з точки зору створення ракет та літаків – це виробництво двигунів для них.

Так, є інформація, що Росія встановлює додаткові потужності на підприємствах, які раніше виготовляли двигуни. Це свідчить про те, що вона готується до масштабування виробничих потужностей. В цьому контексті немає нічого дивного в даних розвідки щодо того, що Росія запросила технології виробництва двигунів для крилатих та балістичних ракет в Ірану. Це – ще один доказ того, що росіяни не здатні виконувати певні задачі. Приміром, можна згадати останні випробування їх ракети “Сармат” – вона тоді розірвалася ще у пусковій шахті.

Якщо ж говорити безпосередньо про ракету РС-26 “Рубіж”, про яку сьогодні багато згадували, ця ракета не має нічого надособливого.

Це не гіперзвукова ракета, це ракета з балістичною траекторією, яку велика кількість наших засобів ППО може знищити.

А щодо питання боєголовки, яке багатьох сьогодні турбувало, вона може бути як ядерна, так і не ядерна. Проте наразі немає жодних чітких технічних характеристик, немає ніяких даних щодо випробувань такої ракети (навіть чи були вони взагалі). Тому, якщо ми й побачимо якусь “нову” російську ракету, то це буде щось старе, підійняте зі складів: на кшталт “Піонера” – попередника “Рубежа”. Тобто, можливо, росіяни спробують там щось підкрутити, аби воно хоча б полетіло…

Чи взагалі існує сенс використовувати для ударів по Україні ракету, яка, враховуючи її офіційну дальність польоту, може бити на відстань до шести тисяч кілометрів)? Тут “рентабельно” чи “нерентабельно”, “раціонально” чи “нераціонально” – перед Росією таке питання взагалі не стоїть. Річ у тім, що ракети Х-101, Х-55, “Калібри” – всі вони створені для ударів на відстань до трьох-чотирьох тисяч кілометрів. Щоб завдавати масованих ударів, як нещодавно, Росія підіймає в небо стратегічну авіацію, яка працює на шість тисяч кілометрів. Тобто, треба розуміти, що вже зараз Росія використовує все озброєння, яке в неї є.

Головна задача росіян – показати всім свою колишню “міць” та завдати якомога більше шкоди.

І ще один момент: у той час, коли Росія два з половиною місяці намагалася накопичити ракети, вона також нарощувала використання безпілотників. Тобто, виглядає так, що зараз Москва намагається якнайбільше зекономити на війні. І, скоріше за все, надалі робитиме ставку, в першу чергу, на БПЛА.

Анатолій Храпчинський, заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, авіаційний експерт

Тексти, опубліковані у розділі «Думки», не обов’язково відображають позицію редакційної колегії УНІАН. Докладніше з нашою редакційною політикою ви можете ознайомитись за посиланням




реклама у Нововолинськ