Субота, 23 Листопада, 2024
Головна Без категорії Польські фермери заблокували кордон через угоду з Південною Америкою

Польські фермери заблокували кордон через угоду з Південною Америкою

26
0

Джерело: www.bbc.com

Польські фермери знову заблокували кордон. Цього разу через угоду з Південною Америкою

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Від ранку суботи фермери 1 хвилину тому

23 листопада польські фермери знову почали блокувати кордон перед пунктом пропуску “Медика – Шегині”. Цього разу протест не повʼязаний з українськими товарами, його головна причина – угода між ЄС та економічним об’єднанням країн Південної Америки.

Як повідомили напередодні польські митники, обмеження стосуються лише вантажівок, автобуси та легкові авто пропускатимуть в обидва напрямки.

Фермери протестують на дорозі DK 28 біля залізничного віадука на в’їзді до Медики, повідомило польське видання RMF24. В акції беруть участь 30 людей.

Протест почався близько 10 години ранку, повідомив BBC Україна речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За його інформацією, акція має тривати 48 годин, однак може продовжитися.

Учасники акції заявляли, що обмеження не стосуватимуться автобусів, легкових авто, гуманітарної допомоги та колон військових. Блокуватимуть лише вантажівки.

Вантажівки, які прямуватимуть з Польщі в Україну, пропускатимуть лише по одній на годину, а на виїзд з України блокуватимуть весь транспорт вагою понад 3,5 т.

Чому блокують

Попри те, що фермери блокують саме український кордон, їхні вимоги не стосуються торгівлі товарами між Україною та Польщею.

Як зазначив євродепутат Томаш Бучек, фермери протестуватимуть проти підписання торгівельної угоди між ЄС і Меркосур.

“На жаль, уряд не виконав своїх обіцянок фермерам. Більше того, протестувальники явно хочуть підкреслити, що вони не згодні на укладення угоди між ЄС і країнами Меркосур, яка вплине на всіх нас”, – написав він у мережі X.

Автор фото, Krzysztof Janisławski/Tygodnik Poradnik Rolniczy

Підпис до фото, Назва асоціації буквально перекладається як “Ошукане село” Фермери організували протест попри незгоду мера гміни Медика. Тому організатори акції звернулися до Окружного суду в Перемишлі та виграли.

Протестувальники висувають одразу кілька вимог.

Основна – це протест проти угоди між ЄС і Меркосур, яка має бути підписана в листопаді. Фермери попереджають, що країну заполонить дешева їжа з Південної Америки.

Але є й інші причини.

Це занадто низька компенсація за збитки від посухи і повені. У деяких воєводствах втрати перевищують 30%, а допомога покриє лише 5-6%.

Відмова уряду звільнити аграріїв від сільськогосподарського податку, що спочатку пообіцяло міністерством сільського господарства. Уряд надав підтримку лише постраждалим від повені, граду та морозів.

Фермерам також не подобається скорочення дотацій ЄС для так званої екосхеми. Аграрії розчаровані, адже розраховували на фінансове вливання на рівні минулого року, але розміри субсидій зменшили до 40%.

Що таке Меркосур

Польща не єдина країна, як протестує проти торгівельної угоди між ЄС і латиноамериканським блоком. З умовами угоди не згодні також аграрії Франції та Італії, пише Bloomberg.

Міністерка сільського господарства Франції Анні Женевард найближчими днями зустрінеться зі своїм польським колегою у Варшаві, заявив у вівторок міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Торгівельна угода була важливим елементом останніх двосторонніх переговорів з Парижем, додав він.

Протягом 20 років Європейський Союз намагався домовитися про торгівельну угоду з асоціацією Меркосур, членами якої є Аргентина, Бразилія, Уругвай і Парагвай.

Mercosur, Mercado Común del Sur – іспанською, або Південний спільний ринок, – створили у 1991 році, щоби покращити економічну інтеграцію та торгівлі у регіоні.

Деякі країни Європейського Союзу, зокрема Франція, Польща, Італія та Австрія, виступають проти угоди з Меркосур.

Їхні аргументи повʼязані не лише з економікою, але й екологією.

Критики угоди стверджують, що вона може призвести до посилення вирубки тропічних лісів Південної Америки, щоби звільнити місце для сільськогосподарських угідь.

Але насамперед їх турбує конкуренція для європейських фермерів. Угода відкриває європейський ринок для імпорту м’яса, сої, цукру та іншої сільгосппродукції з Південної Америки. І отже, фермерам ЄС доведеться конкурувати з дешевшими продуктами з регіону, де стандарти виробництва часто нижчі.

Підписуйтеся на нас у соцмережах




реклама у Нововолинськ