Головна Без категорії До ТЦК йти не доведеться: у Міноборони розкрили деталі щодо реформи ВЛК

До ТЦК йти не доведеться: у Міноборони розкрили деталі щодо реформи ВЛК

38
0

Джерело: www.unian.ua
Впровадження реформи відбуватиметься в три етапи.

Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я представили проєкт реформи військово-лікарських комісій (ВЛК). Про це йдеться на сайті оборонного відомства. 

Концепцію реформи презентували під час зустрічі Ради донорів інституційних реформ МОУ. Вона матиме три етапи і має завершитися в листопаді 2025 року.

Зазначається, що сучасна система військово-лікарських комісій має двосторонні недоліки. Вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого боку не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями. Це створює додаткові труднощі для Збройних Сил.

“Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних — медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів”, – йдеться у повідомленні. 

Крім того, для проходження ВЛК військовозобовʼязаним більше не потрібно буде йти до ТЦК – вони зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Інформація звідти потраплятиме до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

Далі дані з цієї системи будуть потрапляти в медичну інформаційну систему ЗСУ, яку планують модернізувати під реформу. Буде створено технічну можливість отримувати дані з ЕСОЗ та електронний кабінет ВЛК. Так, військово-лікарська комісія отримає дані про людину, ознайомиться з ними, та винесе своє рішення.

На випадкову комісію будуть надходити анонімізовані дані. Члени ВЛК не будуть знати, чиї саме документи розглядають. Такий підхід має унеможливити маніпуляції та зловживання.

“Станом на сьогодні у контексті ВЛК маємо старі бюрократичні норми, які повільно працюють і не викликають довіри у громадян.  Ця реформа потрібна, щоб військовозобов’язані могли довіряти системі. Проходити медогляд у цивільних закладах. Відчувати, що їх права захищені й що після медогляду їх одразу не визнають придатними, якщо у них насправді є якісь хвороби. Наша пропозиція – створити прозорий і зрозумілий шлях, який створить підґрунтя для довірливих стосунків й зробить так, щоб виносилися справедливі висновки”, – заявила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Зазначається, що після кожного рішення ВЛК буде видно цифровий слід – йдеться про електронні підписи як лікаря, так і працівника ВЛК. Крім того, висновки комісій зберігатимуться.

“Все це спростить перевірку і моніторинг діяльності ВЛК правоохоронними органами”, – додали в Міноборони. 

Робота ВЛК в Україні: інші новиниУ листопаді речник оборонного відомства Дмитро Лазуткін заявив, що Міністерство оборони планує ініціювати перевірки установ, які проводять військово-лікарські комісії (ВЛК) за допомогою певних інспекційних механізмів. 

Тоді він пояснив, що відповідальність за порушення в процесі мобілізації розподіляється з огляду на етап, на якому це порушення сталося: 

“Якщо порушення сталося на етапі медичного огляду, відповідальність лежить на Міністерстві охорони здоров’я та НСЗУ у рамках укладених договорів. Якщо неправильно винесено висновок ВЛК про придатність до служби, наприклад, це є відповідальністю ВЛК, і реагування вже має здійснювати Міністерство оборони України”, – сказав він. 

Вас також можуть зацікавити новини:

  • “Тільки онлайн”: у Мінцифри на пальцях пояснили, як забронювати працівника після 1 грудня
  • В Україні розширили список професій для бронювання: постанова Кабміну
  • Ресурс далеко не вичерпаний: в ЗСУ відреагували на заклик зменшити мобілізаційний вік



реклама у Нововолинськ