Джерело: www.volynnews.com
Свої висновки науковці опублікували у журналі Science of the Total Environment, пише The Guardian.
У 2020 році в дельті річки Окаванго у Ботсвані загинуло понад 350 слонів. Тварини різного віку ходили по колу, а потім падали та помирали.
Тоді виникло багато теорій щодо причини їхньої загибелі – від отруєння ціанідом до невідомої хвороби.
За словами провідного автора нового дослідження Давіде Ломео, цей випадок став найбільшим задокументованим вимиранням слонів, причина якого була невідомою.
Читати ще: Дві країни Африки вб’ють сотні слонів і бегемотів через посуху
Команда вчених під його керівництвом припустила, що тварини отруїлися водою, яка містила токсичну концентрацію синьо-зелених водоростей – ціанобактерій.
Для аналізу дослідники використовували супутникові знімки. Вони з’ясували, що слони зазвичай проходили трохи більше ніж 100 кілометрів від водопою та вмирали протягом 88 годин після пиття.
Загалом вчені обстежили 3 тисячі водойм. Вони виявили, що неподалік від тих, які зазнали цвітіння через ціанобактерії, було багато тіл загиблих слонів.
Цілком можливо, що інших померлих тварин не помітили під час аерофотозйомки, а менших могли з’їсти хижаки.
«У глобальному масштабі ця подія підкреслює тривожну тенденцію раптових захворювань, спричинених кліматичними змінами», – йдеться у дослідженні.
Того ж року у сусідньому Зімбабве від потрапляння в кров невідомої бактерії загинули 35 слонів, що теж було пов’язано з тривалою посухою.
У 2019 році на півдні Африки фіксували найбільш посушливу погоду за останні десятиліття. Потім настав 2020-й – з великою кількістю опадів. Через це у воді зависло більше осаду та поживних речовин, що спричинило безпрецедентний ріст водоростей.
Зі зміною клімату більша частина світу може зазнати посушливої та спекотної погоди з періодичними сильними дощами.
«Дуже сумно, що так багато слонів загинуло, але це також натякає на глобальну тенденцію раптових захворювань, спричинених кліматичними змінами… Існують переконливі докази того, що це може повторитися з будь-якою твариною», – сказав Ломео.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу