Джерело: www.unian.ua
Найбільш прийнятним для росіян є варіант із Лівією, де громадянська війна, як і в Сирії, застрягла у напівзамороженому стані.
Він наголошує, що база в Тартусі для росіян була майже ідеальною: поруч із Суецьким каналом та турецькими протоками, але на певній віддаленості від основних морських баз НАТО, які зосереджені в західній частині Середземного моря.
“Попри те, що оперативна група [російського флоту] була відносно невеликою та мала обмежені бойові можливості, розташування Тартуса та озброєння, яке використовувалося на військових кораблях, дозволили Росії розгорнути невелику, але реальну загрозу в Середземному морі”, – пише аналітик.
На його думку, зараз Росія має вибір: або піти із Середземного моря, або спішно шукати альтернативну морську базу для постійного базування свого флоту в цій частині світу. Теоретично російський флот може базуватися в інших дружніх країнах регіону, як от Єгипет, Алжир, Судан чи Лівія. Однак кожен з цих варіантів має свої “вузькі” місця, якщо порівнювати з Тартусом.
Так, база в Алжирі опинилася би в оточенні значно потужніших бах НАТО. До того ж сам Алжир навряд чи піде на такий крок, оскільки досі він не показував наміру псувати відносини з Заходом. Єгипет виглядає зручним географічно, але ця країна теж навряд чи захоче міняти непогані відносини із Заходом на сумнівне партнерство з державою-вигнанцем.
Судан не має виходу до Середземного моря, лише – в Червоне. Це вкрай незручно, оскільки для доступу в Середземне море російським військовим кораблями щоразу доведеться просити Єгипет пропустити їх через Суецький канал. До того ж порт в Судані доведеться будувати фактично з нуля.
З усіх варіантів Ван Локерен вважає найбільш зручним для росіян перебазування в Лівію. А саме в порт Тобрук, який контролюють сили генерала Хафтара, – лідера однієї з двох основних сил, між якими де-факто зараз поділена країна. По-перше, Хафтар є союзником Росії. По-друге, там є добре розвинутий порт. По-третє, Тобрук знаходиться не надто близько до великих баз НАТО, тож росіяни там матимуть певну свободу в діях.
“Реально, тільки Тобрук міг би запропонувати життєздатну альтернативу Тартусу, хоча Росії доведеться працювати з меншою допоміжною інфраструктурою, ніж у Тартусі. Однак, на відміну від Сирії, [де росіяни діяли у партнерстві з іранцями], Росія діє абсолютно сама в східній Лівії, маючи в якості союзника лише сили Хафтара”, – пише Ван Локерен.
Росіяни втратили Сирію: останні новиниЯк писав УНІАН, після падіння режиму Башара Асада росіяни палять свою документацію щодо бойових дій та особового складу. В Сирії, за різними оцінками, перебувало до 7 тисяч російських військових, яких в разі евакуації звідти можуть перекинути на фронт в Україну.
Однак, на думку військового експерта Анатолія Храпчинського, перекидання цих сил із Сирії майже не вплине на хід війни в Україні.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Рішення ухвалив особисто Путін: у Кремлі підтвердили, що Асад отримав притулок у РФ
- Присяга “Аль-Каїді” та зміна іміджу: хто такий Абу Мохаммед аль-Голані, який повалив режим Асада
- Елітні авто і тунель для втечі: сирійські повстанці показали багатства Асада (відео)