Головна Без категорії Учені створили «шерстистих мишей» у спробах повернути до життя вимерлого мамонта

Учені створили «шерстистих мишей» у спробах повернути до життя вимерлого мамонта

19
0

Джерело: www.volynnews.com

Учені створили «шерстистих мишей» у спробах повернути до життя вимерлого мамонта

Науковці під час спроб повернути до життя вимерлого шерстистого мамонта домоглися значного успіху. За допомогою редагування генів вони створили «шерстисту мишу».

Про це пише Newsweek.

Зазначається, що команда генетиків і біотехнологів із компанії Colossal Biosciences наділила гризунів густішим золотистим хутром та іншими рисами, які роблять їх пристосованими до холодного клімату.

«Колосальна «шерстиста миша» – це переломний момент у нашій місії з боротьби з вимиранням. Цей успіх робить нас на крок ближче до нашої мети – повернення шерстистого мамонта», – сказав співзасновник і генеральний директор Colossal Biosciences Бен Ламм.

У своїй останній роботі вчені проаналізували геноми 62 слонів і 59 мамонтів, датовані періодом від 1 200 000 до 3 500 років тому. Вони вибрали ті гени, які мають значний вплив на шерсть, та інші ознаки, що допомагають адаптуватися до холодних умов навколишнього середовища.

Читати ще: Вчені планують клонувати шерстистого мамонта до 2027 року

У виданні зазначили, що команда дослідників зосередила свою увагу на наборі генів, які відрізняють шерстистих мамонтів від азіатських слонів. Після цього список було скорочено до 10 генів, які відіграють ключову роль у властивостях шерсті та ліпідному обміні, а також сумісні з мишами.

За словами дослідників, унаслідок редагування генів у «шерстистої миші» змінився цикл росту шерсті – вона може рости втричі довшою, ніж у мишей дикого типу. Крім цього, миші отримали вовняну текстуру, хвилясту шерсть і завиті вуса.

Вчені впевнені, що «шерстиста миша» може не тільки прокласти шлях до потенційного повернення шерстистого мамонта, а й стане живою моделлю для вивчення адаптації ссавців до холодного клімату.

Читати ще: Кількість пацюків у містах різко зросла через глобальне потепління

«Ми розширили межі генної інженерії, скоординувавши безліч складних модифікацій ознак у живих тварин з винятково високою ефективністю. Це досягнення демонструє як технічний досвід наших учених, так і можливості нашої платформи генної інженерії для отримання передбачуваних фенотипів», – заявив молекулярний мікробіолог Майкл Абрамс, один із керівників команди Colossal’s Mammoth Team.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ