Джерело: www.volynnews.com
Про це пише УНІАН з посиланням на Jpost.
Зазначається, що 26 липня 2019 року дослідник морських птахів Нуно Мігел Олівейра закільцював цю чайку, коли вона ще була пташеням, на острові Берленга в Атлантичному океані, західніше узбережжя Португалії.
А в лютому 2025 року птаха з португальським кільцем на водосховищі Шдот-Ям в Емек-Хефер, що в Ізраїлі, виявили рейнджер Ізраїльського управління природи та парків (INPA) Аміт Франко та волонтер INPA Амір Бен Дов.
Після консультацій із колегами дослідники підтвердили, що це найдовша подорож жовтоногої чайки, що коли-небудь документувалася. Відстань від від Португалії до Ізраїлю сягає понад 4000 км.
Читати ще: Перша повітряна пошта: біолог розповів, як люди відправляли повідомлення за допомогою птахів
«Ми маємо кілька повідомлень про жовтоногих чайок, яких ми кільцювали на острові Берленга, що згодом були зафіксовані в Марокко. Найдовший міграційний маршрут на південь до цього часу сягав Мавританії, а найпівнічніша зафіксована подорож – до південної Ірландії та південної Англії. Особина, що досягла Ізраїлю, майже удвічі перевершила найдовший відомий маршрут жовтоногих чайок у світі», – зазначили в команді дослідників.
Видання пише, що попередній рекорд для жовтоногої чайки становив лише 1 840 км.
Як повідомляли, вчені виявили у птахів особливість, яка подібна до людської. Йдеться про спів.
Ця здатність птахів сигналізує про територію, приваблює партнерів, а також сприяє спілкуванню всередині зграї. Як виявилось, такі звуки є не просто статичними, вони змінюються з покоління в покоління, як це відбувається з людськими мовами та музикою. Такого висновку дійшли дослідники Оксфордського університету.
Під час дослідження експерти проаналізували понад 100 тисяч пташиних пісень, аби зрозуміти, як рух, вік та плинність формують пісенне розмаїття.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу