Джерело: www.volynnews.com
Про це пишуть німецькі газети Süddeutsche Zeitung і Zeit, передає Бабель.
Німецька розвідка ґрунтується у своїх висновках на аналізі матеріалів із публічного простору, зібраних за час розслідування під кодовою назвою «Saaremaa».
Деякі матеріали надійшли з Інституту вірусології Уханю, розташованому в місті, звідки, імовірно, і почалася пандемія. Ці дані вказують на те, що там застосовували певні ризиковані методи дослідження, які ускладнювалися порушеннями правил лабораторної безпеки.
Є докази, що дослідники з Уханю проводили так звані експерименти з посилення функцій, під час яких маніпулювали вірусами, що існують у природі. Це могло змінити те, як вірус викликає захворювання, як передається, хто ним інфікується.
Читати ще: Китайські науковці виявили новий коронавірус у кажанів: є ризик зараження людей
Служба зовнішньої розвідки Німеччини дізналася це ще у 2020 році, даючи своїм висновкам рейтинг імовірності від 80% до 95%. Однак цю оцінку приховували від громадськості.
Спалах коронавірусної інфекції стався наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоровʼя оголосила поширення коронавірусу пандемією. Влада Китаю повʼязувала спалах захворювання з уханьським ринком тварин і морепродуктів «Хуанань».
5 травня 2023 року ВООЗ скасувала статус пандемії COVID-19.
У грудні 2024 року комітет Палати представників США, який два роки досліджував пандемію COVID-19 та її наслідки у США, опублікував звіт з висновком, що коронавірус, «найімовірніше, виник у лабораторії в Ухані, Китай».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу