Джерело: www.volynnews.com
Про це розповідає ТСН з посиланням на Science Alert.
З віком нейрони втрачають здатність ефективно використовувати глюкозу як джерело енергії, що спричиняє порушення їхньої роботи. Вчені виявили, що ключову роль у цьому процесі відіграє інсулінорезистентність, тобто зниження чутливості клітин мозку до інсуліну.
Найшвидші темпи старіння мозку спостерігаються у 67 років, але цікаво, що після 90 років цей процес дещо сповільнюється.
«Розуміння того, коли саме і як прискорюється старіння мозку, дає нам стратегічні часові точки для втручання», – пояснює нейробіологиня Ліліан Мухіка-Пароді.
Читати ще: Вчені знайшли спосіб відновити мозок після смерті
Вона зазначає, що на середньому етапі життя нейрони ще залишаються життєздатними, тож є можливість запобігти незворотним змінам.
Команда вчених перевірила свою гіпотезу на групі зі 101 людини, яким давали кетонові добавки, що покращують чутливість клітин мозку до інсуліну та зменшують метаболічний стрес.
Результати показали, що в людей середнього віку (40-59 років) після прийому цих добавок стабілізувалися процеси деградації мозку. Це підтверджує, що раннє втручання може допомогти зберегти когнітивні функції.
Читати ще: Ацтекські «свистки смерті» змушували людський мозок працювати по-особливому
«Ми потенційно можемо ідентифікувати людей із групи ризику за допомогою нейрометаболічних маркерів і втрутитися під час цього критичного вікна», – додає нейробіолог Ботонд Антал.
Таким чином, дослідження вказує на можливість ранньої профілактики вікових змін у мозку, що може мати значний вплив на якість життя людей у майбутньому.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу