Головна Без категорії “Ключ” до мирної угоди. Віткофф розповів про перемовини з Путіним і натякнув...

“Ключ” до мирної угоди. Віткофф розповів про перемовини з Путіним і натякнув на 5 областей...

23
0

Джерело: www.bbc.com

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Путін під час зустрічі з Віткоффом у Санкт-Петербурзі 11 квітня46 хвилин(и) тому

Спецпосланець президента США Стів Віткофф заявив в ефірі Fox News, що угода щодо України стосуватиметься “п’яти територій”, не уточнивши, про що саме йдеться.

Віткофф підсумував свої переговори з російським президентом Володимиром Путіним, що відбулися минулого тижня.

При цьому видання Wall Street Journal пише, що деякі представники оточення Трампа хочуть обмежити вплив Віткоффа на президента США в українському питанні.

“Це вже третя зустріч, яку я провів з ним, – сказав Віткофф. – Вона тривала майже п’ять годин. В кімнаті були двоє його ключових радників, Ушаков і Кирило Дмитрієв. І це була переконлива зустріч”.

Він додав, що вони обговорювали кроки, які можуть покласти край війні й, можливо, привести до бізнес-можливостей.

За словами Віткоффа, наприкінці розмови Путін нібито попросив забезпечити “сталий мир”.

При цьому він вказав, що йдеться не про припинення вогню, а саме про “тривалий мир”, якого начебто хочуть у Кремлі.

Підписуйтеся на нас у соцмережах

На запитання ведучого Fox News, чи буде в угоді щось “нестандартне”, спецпосланець Трампа відповів:

“Ця мирна угода стосується так званих п’яти територій, але вона значно ширша. Вона містить протоколи безпеки, питання щодо НАТО – буде чи не буде, чи діє стаття 5 НАТО. Тобто там дуже багато деталей”.

Він не надав більше інформації, але Росія постійно наполягає на тому, що її захоплення частин України з 2014 року, включно з Кримом, Запорізькою, Херсонською, Луганською та Донецькою областями, має бути визнано в угоді.

Віткофф згадав про відносини між Україною й РФ, визнавши, що там є серйозні проблеми.

“Це складна ситуація, коріння якої – у серйозних проблемах між двома країнами”.

Водночас він висловив упевненість, що “ми можемо бути на порозі чогось, що було б дуже, дуже важливим для світу в цілому”.

Спецпредставник Трампа також згадав про “можливість змінити відносини між Росією і Сполученими Штатами через “привабливі комерційні можливості”.

“Я вірю, що є можливість переформатувати відносини між Росією і США через дуже перспективні комерційні проєкти, які можуть принести справжню стабільність у регіон. Партнерства приносять стабільність”, – пролунало в ефірі Fox News

Про які саме проєкти йдеться, посадовець не уточнив.

Путін і Віткофф зустрічалися у Санкт-Петербурзі 11 квітня.

Представник президента Росії Кирило Дмитрієв назвав перемовини продуктивними. Інших подробиць ні американська, ні російська сторона не надали.

Водночас Дональд Трамп незадоволений відсутністю помітного прогресу на переговорах про перемир’я в Україні.

Наприкінці березня Трамп говорив, що для Москви є якийсь “психологічний дедлайн” щодо угоди про перемир’я.

“Якщо я вирішу, що вони затягують, я не буду радий цьому”, – зазначав він.

Росія хоче все

Автор фото, ОП

Підпис до фото, Володимир Зеленський вважає, що у США зараз поширені російські наративиМіністр закордонних справ Росії Сергій Лавров негативно відповів на запитання журналістів газети “Комерсант”, чи вдалося Москві та Вашингтону сформулювати ключові параметри майбутньої всеосяжної угоди щодо України.

“Ключові компоненти врегулювання узгодити непросто. Вони обговорюються”, – сказав Лавров в інтерв’ю виданню.

Він нагадав, що Володимир Путін виклав свої вимоги у червні минулого року. Путін, який почав війну проти сусідньої держави, тоді зажадав, щоб Україна офіційно відмовилася від амбіцій вступити в НАТО і вивела війська з усієї території чотирьох українських регіонів, на які претендує Росія.

“Передусім це, звичайно, Донбас, Новоросія. Чотири регіони”, – сказав Лавров в інтерв’ю, маючи на увазі намір Москви залишити за собою окуповані регіони України й отримати ті їхні частини, які зараз контролюють ЗСУ.

Трампу радять бути жорсткішим до Росії?

Декілька високопосадовців в оточенні президента США Дональда Трампа радять йому скептичніше ставитися до заяв Москви про бажання миру з Україною, пише Wall Street Journal.

Як стверджують джерела видання, такі поради дають зокрема держсекретар Марко Рубіо та спецпосланець по Україні Кіт Келлог. Келлог у неділю заявив, що російська атака на Суми “перейшла всі межі пристойності”, а Рубіо назвав її “жахливою”.

Чиновники рекомендують Трампу бути обережнішим із президентом Росії Володимиром Путіним. Вони радять зайняти більш жорстку позицію, коли йдеться про вимоги Москви щодо територіальних поступок з боку Києва.

Проте Трамп, пише WSJ, поділяє думку свого спецпосланника Стіва Віткоффа. Віткофф після двох зустрічей із Путіним вважає, що російський президент хоче миру в Україні.

Колишній високопоставлений співробітник Держдепартаменту США Деніель Фрід розповів WSJ, що відомство разом із мінфіном готує варіанти посилення санкції щодо Росії. За його словами, чиновники вважають, що вони мають “політичне прикриття”, щоб розглянути посилення санкцій, “якщо Трамп дійсно вирішить, що з нього вистачить Путіна”.

Віткофф і його роль у мирному процесі

Стів Віткофф представляє США на переговорах щодо завершення війни в Україні та напряму спілкується з кремлівським лідером Володимиром Путіним.

Віткофф зустрічався із Путіним тричі.

Під час першого візиту до російської столиці 11 лютого він забрав до США колишнього працівника посольства США і вчителя Марка Фогеля, звільненого російською владою.

Потім він побував у Москві в середині березня, незадовго до телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, Стів ВіткоффСпецпредставник Трампа також відомий заявами, які багато хто вважає проросійськими – і які часто не відповідають дійсності.

Так в інтерв’ю Такеру Карлсону (який також взяв інтерв’ю у Путіна на початку лютого 2024 року) Віткофф заявив, що вважає ключовим питанням конфлікту між Україною та Росією Крим і “так звані чотири регіони: Донбас, Луганськ і ще два” (окупована росіянами частина Херсонської та Запорізької областей – Ред.)

“Вони російськомовні, були референдуми, де переважна більшість людей показали, що вони хочуть бути під владою Росії. Я вважаю, що це ключове питання конфлікту”, – заявив американський спецпосланець, ставши першим в історії посадовцем США, який фактично визнав фейкові референдуми Росії на окупованих територіях України.

У цьому ж інтерв’ю Віткофф заявив, що членство України в НАТО є несумісним з потенційною мирною угодою з Росією.

Він також не вважає Володимира Путіна “поганою людиною”, і розповів, як під час його другого візиту до Кремля російський лідер замовив портрет Трампа у провідного російського художника.

Крім того, Віткофф розповів, що коли в Трампа стріляли, то “Путін пішов до своєї церкви, зустрівся зі священником і молився за нього: “Молився за друга”.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Під час так званих референдумів за приєднання до Росії у вересні 2022 року російські озброєні солдати змушували українців голосувати силою. Вони ходили по домівках і погрожували людям, ловили їх на вулиціЗаяви Віткоффа шокували українців.

Відреагував на них і президент Зеленський. Він розкритикував наративи спецпредставника Трампа, які, за його словами, повторюють російську пропаганду та послаблюють тиск на Кремль з боку США.

Зеленський також неодноразово заявляв, що Україна ніколи не визнаватиме окуповані території російськими.

Президент зауважив, що Віткофф говорить речі, які для українців виглядають дуже абстрактними.

“Це з іншого світу. Для нас ці люди з іншої планети. Ми знаходимось у війні. Мені хтось казав, що він дуже предметна людина. Він завжди був бізнесменом, займався нерухомістю тощо… Думаю, коли він займався нерухомістю, зазвичай питання у людей (були): “Який вид з вікна? Куди дивляться вікна? Скільки кімнат”. А в Україні… у нас питання щодо нерухомості одне: “Чи є бомбосховище в цьому домі?”, – сказав президент.

При цьому він зауважив, що не намагається комусь докоряти, а лише констатує відмінність реалій.




реклама у Нововолинськ