Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Getty Images
- Author, BBC News
- Role,
- 25 хвилин(и) тому
Американська влада підтвердила, що до Лос-Анджелеса відправляють близько 700 морських піхотинців, щоб посилити Національну гвардію. Це сталося на тлі заворушень після рейдів імміграційної служби.
Згодом стало відомо, що до міста направлять ще 2 тисячі бійців Нацгвардії.
Влада Каліфорнії вважає це рішення незаконним і подала до суду на адміністрацію Дональда Трампа.
Як повідомив AFP високопоставлений представник Білого дому, рішення відправити морпіхів ухвалили “у зв’язку з посиленням загроз на адресу федеральних службовців і будівель”. За його словами, військовослужбовці прибувають до міста з розташованої неподалік бази морської піхоти “Кемп-Пендлтон”.
У заяві військового командування йдеться, що піхотинці “плавно інтегруються” з уже розгорнутими силами, які “захищають федеральний персонал і федеральну власність у районі Великого Лос-Анджелеса”.
Військові також зазначили, що оперативна група 51, до складу якої входять 2100 бійців Національної гвардії та 700 морських піхотинців, пройшла спеціальну підготовку з “деескалації, контролю натовпу та правил застосування сили”.
Підпис до фото, ПротестиРаніше повідомлялося, що морпіхи перебувають у стані підвищеної бойової готовності. Про можливе їх залучення влада говорила ще в суботу.
Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом назвав рішення відправити піхотинців до Лос-Анджелеса “божевільними фантазіями” президента.
“Морські піхотинці США з честю служили в багатьох війнах, захищаючи демократію. Вони — герої. Їх не слід направляти на американську землю для боротьби з власними співвітчизниками задля реалізації божевільних фантазій президента-диктатора”, — написав він у соцмережі X.
“Це антиамериканська поведінка”, — додав Ньюсом.
Міністр оборони США Піт Гегсет пізніше написав у X, що влада “зобов’язана захищати правоохоронців, навіть якщо Гевін Ньюсом цього не робить”.
Автор фото, Reuters
Підпис до фото, ПоліціяПопри окремі інциденти та сутички, понеділок у Лос-Анджелесі загалом минув спокійно, а акції мали мирний характер — про це повідомляли кореспонденти з місця подій.
Начальник поліції Лос-Анджелеса Джим Макдоннелл заявив, що місцевій владі вдалося взяти ситуацію під контроль.
“У нас є багаторічний досвід управління масштабними публічними демонстраціями, і ми як і раніше впевнені у своїй здатності діяти професійно та ефективно”, — сказав він журналістам.
Як повідомляли кореспонденти BBC, протестувальники біля одного з федеральних будинків кричали нацгвардійцям, які охороняли його: “Забирайтеся з Лос-Анджелеса!”.
Увечері в понеділок поліція намагалася розігнати натовп демонстрантів. Деяких з них затримали, також повідомлялося про застосування світло-шумових гранат і гумових куль.
У районі Літл-Токіо в Лос-Анджелесі група протестувальників вступила в конфлікт із поліцією: один із демонстрантів кинув у правоохоронців пляшку, інший — запустив у їхній бік феєрверки.
Після розгортання сил Нацгвардії в Лос-Анджелесі, в різних містах країни спалахнули нові протести проти рейдів імміграційної служби та масових депортацій.
Люди, зокрема, виходили на вулиці в Тампі, Бостоні та Г’юстоні.
Підпис до фото, Протести у Лос-Анджелесі Влада Каліфорнії напередодні заявила, що розгортання військ Національної гвардії адміністрацією Трампа було незаконним, порушило суверенітет штату та федеральне законодавство, і подала до суду на уряд США.
Оголошуючи про позов, Гевін Ньюсом заявив, що Трамп діяв незаконно, а його наказ про введення військ стосується не лише Каліфорнії.
“Цей наказ дозволяє йому зайти в будь-який штат і зробити те саме. Ми подаємо на нього до суду”, — сказав він.
Рішення направити Нацгвардію до другого за величиною міста США не було погоджене з губернатором-демократом Ньюсомом — це перший такий випадок за останні 60 років.
У вихідні Том Хоман, відповідальний за прикордонну безпеку (так званий “король кордону”), заявив, що губернатор Ньюсом і мер Лос-Анджелеса Карен Басс можуть бути притягнуті до відповідальності за спробу перешкодити роботі імміграційних агентів.
Гевін Ньюсом відповів Хоману у соцмережі X: “Ну, спробуй”.
Пізніше журналісти запитали Дональда Трампа, чи повинен Хоман заарештувати Ньюсома.
“Я б так і зробив на місці Тома. Гевін любить увагу”, — відповів американський лідер.
За словами Трампа, Ньюсом, якого багато хто вважає можливим кандидатом у президенти на наступних виборах, “жахливо впорався” з придушенням заворушень у Лос-Анджелесі.
“Слухайте, я люблю Гевіна Ньюсома, він хороший хлопець, але він абсолютно некомпетентний — і всі це знають”, — додав президент.