Головна Без категорії Вірус герпесу може бути пов’язаний із хворобою Альцгеймера. Дослідження

Вірус герпесу може бути пов’язаний із хворобою Альцгеймера. Дослідження

25
0

Джерело: www.volynnews.com

Вірус герпесу може бути пов’язаний із хворобою Альцгеймера. Дослідження

Простий герпес 1 типу (ВПГ-1), відомий як збудник герпесу на губах, може бути пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі BMJ Open, пишуть Букви.

Науковці проаналізували понад 340 тисяч пар пацієнтів із США, використовуючи дані з адміністративних заяв за період із 2006 по 2021 роки. Результати показали: серед людей з діагнозом хвороби Альцгеймера 0,5% мали в анамнезі ВПГ-1, у той час, як серед контрольної групи – лише 0,25%. Після корекції на вік, стать і географічне розташування ймовірність діагнозу ВПГ-1 була на 80% вищою серед тих, хто згодом захворів на Альцгеймера. Найбільший ризик спостерігався у пацієнтів віком від 75 років.

Читати ще: ЄС затвердив препарат для лікування ранньої стадії хвороби Альцгеймера

Дослідники також виявили потенційно захисну роль противірусної терапії. Серед людей із діагностованим ВПГ-1 ті, хто приймав ацикловір, валацикловір або фамцикловір, мали на 17% нижчий ризик розвитку хвороби Альцгеймера, ніж ті, хто не проходив лікування.

Хоча дослідження не доводить причинно-наслідкового зв’язку між вірусом і хворобою, автори вважають, що ВПГ-1 може бути тригером для механізмів, що сприяють нейродегенерації. Зокрема, йдеться про: хронічне запалення в мозку, спричинене повторною активацією сплячого вірусу, накопичення токсичних білків, зокрема бета-амілоїду та порушення комунікації між нейронами.

Водночас медики наголошують: вірус ВПГ-1 є надзвичайно поширеним – за оцінками ВООЗ, ним інфіковані близько двох третин населення світу. Відповідно, сама присутність вірусу в організмі не гарантує розвиток деменції. Одним із пояснень цього може бути індивідуальна генетична схильність.

Читати ще: Створили унікальну вакцину, яка здатна відвернути розвиток діабету першого типу та хворобу Альцгеймера

«Результати цього дослідження узгоджуються з попередніми роботами і доповнюють зростаючий масив даних, що вказують на можливу роль HSV-1 у розвитку хвороби Альцгеймера», – прокоментувала докторка Кімберлі Ідоко, неврологиня та дитяча правозахисниця.

Хвороба Альцгеймера залишається однією з найпоширеніших форм деменції у світі. За даними ВООЗ, у 2021 році на неї страждали близько 57 мільйонів людей, щороку виявляється до 10 мільйонів нових випадків. Ефективного лікування, яке б зупиняло хворобу, наразі не існує.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ