Джерело: www.volynnews.com
Кожній людині, особливо любителям відпочинку на природі, потрібно знати, чим небезпечний борщівник, який він має вигляд і що робити в разі дотику. А якщо така трава виросла на вашій ділянці – обов’язково зрубайте, пише УНІАН.
Чим небезпечний борщівник для людини
Як пояснює Держпродспоживслужба, спочатку рослину було завезено в СРСР як кормову культуру. Незабаром з’ясувалося, що бур’ян є інвазивним і вкрай отруйним, але стало занадто пізно – він уже поширився по всьому Радянському Союзу.
Борщівник Сосновського – це багаторічна висока рослина з білою парасолькою, схожою на кріп. Сік містить речовини фуранокумарини, які вкрай небезпечні для людини. Не можна не тільки торкатися, а й навіть перебувати поряд – у вітряну погоду пилок розноситься на багато метрів. Найбільша концентрація отруйних речовин – у середині літа.
Читати ще: Луцький лікар розповів, чому не можна навіть наближатися до борщівника
Якщо доторкнутися до борщівника, опіки на шкірі можуть сягнути другого-третього ступеня, залишивши рубці, які важко вилікувати. У важких випадках за великої площі ураження кінцівку можуть ампутувати. У разі потрапляння соку в очі є ризик сліпоти, а в рот або ніс – важкого отруєння. У вагітних фуранокумарини можуть спровокувати вади плода.
Ще одна причина, чому борщівник такий небезпечний, – опік може з’являтися не одразу, а за кілька годин або навіть днів після контакту. Ви можете навіть не знати, що доторкнулися, але частинки рослини вже будуть на вашій шкірі й почнуть активізуватися під дією ультрафіолету. Ось чому влітку на природі важливо носити закритий одяг із довгими рукавами.
Що робити, якщо доторкнувся до борщівника
Уражену ділянку потрібно промити мильною водою й обробити спиртом або маззю проти опіків. Потім це місце потрібно накрити тканиною і кілька днів не відкривати під сонцем. Одяг, у якому гуляли, виперіть.
Якщо з’явилися пухирі, не намагайтеся лікувати опік від борщівника самостійно, а обов’язково звертайтеся до дерматолога. Люди часто недооцінюють небезпеку, що призводить до тяжких наслідків і тривалого лікування. Іноді на загоєння потрібно більш як місяць.
Збираючись у дику місцевість, обов’язково закривайте шкіру одягом і оминайте бур’ян якомога далі. А якщо він виріс на вашій території – зрубуйте його з коренем мінімум тричі за літо.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу