“Запорізька область переживає нашестя сарани. Спочатку їх виявили на території Кушугумської громади. Проте зараз комахи вже дісталися до Запоріжжя. І комах тут ціли хвами. Про це у соцмережах розповідають місцеві мешканці. Сарану зараз можна побачити всюди – у дворах, городах і навіть будинках. Уперше за десятки років регіон зіштовхнувся з такою кількістю шкідника: хмари”, — повідомляє: ua.news
Запорізька область переживає нашестя сарани. Спочатку їх виявили на території Кушугумської громади. Проте зараз комахи вже дісталися до Запоріжжя. І комах тут ціли хвами.
Про це у соцмережах розповідають місцеві мешканці.
Сарану зараз можна побачити всюди – у дворах, городах і навіть будинках. Уперше за десятки років регіон зіштовхнувся з такою кількістю шкідника: хмари сарани прийшли з території висохлого Каховського водосховища.
За словами фахівців, причиною спалаху стали посушливі роки та відсутність обробки ґрунтів, зокрема, через війну.
У таких умовах саранові швидко розмножуються й мігрують на великі відстані. Особливо вразливі до ураження необроблені ділянки.
За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, в якості харчування сарана їсть листя, стебла, квіти росли. А під час масової міграції може бути знищений весь посів у короткі терміни, втрати врожаю можуть становити від 25 до 100 відсотків.
Сарана може активно перелітати на декілька кілометрів, в разі вітряної погоди переноситься на великі відстані. Основні «резервуари» популяції шкідника – у заплавних луках у дельтах річок.
Нагадаємо, що вчені з усього світу підписали «Нью-Йоркську декларацію про свідомість тварин», згідно з якою свідоме мислення та почуття є у комах, риб і деяких видів ракоподібних.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували унікальну подію — народження та кільцювання пташенят чорного лелеки, який занесений до Червоної книги України.