Джерело: tsn.ua
Як зберегти пам’ять і ясний розум у літньому віці: дослідження вчених Вважається, що пам’ять здатна розвиватися лише до 25 років. До 45 років вона перебуває в статичному стані, а потім починає поступово “згасати”.
Виявилося, що постійне навчання захищає від деменції та втрати пам’яті. Вчені з Великої Британії та Фінляндії провели дослідження за участю 880 добровольців. Науковці дійшли висновків, що навчання чомусь новому знижує ризик появи деменції на 25%.
Експерти зазначають, що це може бути будь-який вид розумової діяльності: читання книжок, проходження курсів в’язання чи здобуття нової професії. Головне, щоб мозок постійно отримував нові знання, які згодом переходили в навички.
Однак нейрофізіологи наголошують, що втрата пам’яті – це добре, бо має великий еволюційний сенс. Якщо б людина зберігала в мозку всі епізоди свого життя, то не змогла б використати цей набутий досвід собі на благо. Тому мозок систематизує всю інформацію, фільтрує та прибирає її подалі від свідомості, щоб людина могла за потреби скористатися нею як досвідом.
Читайте також:
Яка користь дерунів для здоров’я: ви будете здивовані
Як літнім людям захистити кишківник і шлунок від захворювань: 3 кроки до міцного здоров’я
Який хліб найкорисніший: його треба їсти для схуднення та зниження цукру в крові