Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомили в Sothebyʼs, передає Бабель.
Спочатку банан оцінювали в понад мільйон доларів. Але китайський криптопідприємець і колекціонер творів мистецтва Джастін Сан запропонував найбільшу суму та обійшов шістьох конкурентів.
Сан назвав інсталяцію «культурним феноменом», який повʼязує світи мистецтва, мемів і криптовалютної спільноти. Найближчим часом він зʼїсть банан «як частину цього унікального художнього досвіду», щоб вшанувати його місце в історії мистецтва і в популярній культурі.
Читати ще: Шматок торта з весілля королеви Великої Британії Єлизавети II продали за $2825
Історія «Коміка» почалася в 2019 році – тоді Мауріціо Каттелан приклеїв свіжий банан до стіни на виставці сучасного мистецтва «Арт-Базель» у Маямі, що викликало обурення. Та згодом «Комік» набув такої популярності, що через натовпи відвідувачів галерея зняла твір Каттелана.
Художник зробив три версії інсталяції, банани для яких він придбав у місцевому супермаркеті. Одну продав музею Гуггенхайма за $150 тисяч, а інші дві купили приватні колекціонери за $120 тисяч. На аукціон виставили одну з цих інсталяцій.
Окрім банана, покупець отримає сертифікат справжності та інструкцію із заміни банана, коли він згниє.
Як раніше розповідав Мауріціо Каттелан, він працював над ідеєю інсталяції близько року – щоразу під час подорожей художник приклеював банан до стіни готельної кімнати, в якій зупинявся. Думав створити його зі смоли та бронзи, потім – пофарбований бронзовою фарбою, але врешті-решт прокинувся з думкою, що банан має бути бананом. Кожна деталь «Коміка» продумана – аж до нахилу кута банана. А самі банани символізують міжнародну торгівлю, подвійний сенс і класичне пристосування для гумору.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу