Джерело: www.volynnews.com
Про проєкт місцевого бюджету на 2025 рік на виконкомі міськради 11 грудня розповіла директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова.
Як стало відомо, в проєкті бюджету громади на наступний рік запропоновано визначити:
– доходи бюджету Луцької громади в сумі 3 256 384 100 грн, у тому числі доходи загального фонду – 3 151 410 000 грн, доходи спеціального фонду – 104 974 100 грн;
– видатки бюджету Луцької громади в сумі 3 609 388 000 грн, у тому числі видатки загального фонду бюджету громади – 2 664 899 000 грн, видатки спеціального фонду – 944 489 000 грн;
– повернення кредитів до бюджету Луцької громади у сумі 49 536 000 грн;
– надання кредитів з бюджету Луцької громади в сумі 49 537 000 грн;
– профіцит за загальним фондом бюджету Луцької громади в сумі 486 511 000 грн;
– дефіцит за спеціальним фондом бюджету Луцької громади в сумі 839 515 900 грн.
Як інформувала Лілія Єлова, військовий ПДФО, як цьогоріч, так і наступного року, надходити до місцевого бюджету не буде. Через це втрати бюджету сягатимуть понад 400 млн грн.
«Якщо говорити про видаткову частину, то наступного року в нас вилучатимуть реверсну дотацію – це 318 млн грн. Це майже 10% від дохідної частини бюджету. Це досить велика сума, – сказала Лілія Єлова. – При формуванні бюджету в нас не було ні освітньої субвенції, ні субвенції на забезпечення харчування учнів молодших класів. Буквально вчора була оприлюднена постанова. Нам надано освітню субвенцію, але на дев’ять місяців – це 427 млн грн. Ми бачимо, що нам не вистачатиме близько 40 млн грн на заробітну плату. Ці кошти доведеться шукати в бюджеті громади. Нині ми передбачили 10 млн грн, сподіваючись, що обсяг освітньої субвенції буде достатній. Субвенції на забезпечення харчування учнів молодших класів, на жаль, на сьогодні немає. Як вона буде надходити? Це питання залишається відкритим… Субвенція може надходити з великим запізненням».
Також не розподілено субвенції з державного бюджету, якими передбачено виплату 1300 грн педагогам.
«Ми передбачили обов’язкові виплати, як-от зарплати, енергоносії та інші захищені статті видатків. Ми передбачили кошти на підтримку наших Збройних сил. Наше місто – завжди серед перших за розмірами цієї допомоги. Ми передбачили видатки на благоустрій міста, на підтримку наших критично важливих підприємств, як-от водоканал і «Луцьктепло», – додала директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова.
Читати ще: На Волині підготували остаточний проєкт обласного бюджету на 2025 рік Найбільш негативною тенденцією при формуванні бюджету-2025 стало вилучення реверсної дотації, прокоментував Луцький міський голова Ігор Поліщук.
«Це величезна сума для нашого бюджету – 320 млн грн. Ці кошти ми могли би спрямувати, зокрема, на забезпечення сил оборони і підтримку наших військових. Ці кошти вилучаються з формулюванням «на підтримку прифронтових територій». Звичайно, ми не зможемо забезпечити наших військовослужбовців у такому обсязі, як цього року, тому що бюджет-2025 буде значно меншим. Але, звісно, нашим пріоритетом наступного року залишатиметься підтримка наших Збройних сил. При формуванні бюджету ми закладаємо 150 млн грн на підтримку ЗСУ. Наступного року буде розподіл вільних залишків. Звісно, пріоритетом залишається реалізація програми підтримки учасників бойових дій, членів сімей загиблих Героїв. Значна сума виділяється на фінансування цієї програми та заходів, які нею передбачені», – сказав міський голова.
Дуже складна ситуація склалася з комунальними підприємствами громади, як-от ДКП «Луцьктепло» та КП «Луцькводоканал». Тарифи для них востаннє коригувалися в 2021 році. Водночас НКРЕКП уже кілька разів підвищувало вартість електроенергії.
«Із 2021 року вартість електроенергії, яку закуповують наші підприємства, зросла в чотири рази. Зросли мінімальна заробітна плата, вартість доставки електроенергії, вартість доставки газу, але НКРЕКП не дозволяє змінювати тарифи і приводити їх до ринкових і обґрунтованих. При цьому підприємства змушені сплачувати за газ, доставку газу, електроенергію… Тому ми дофінансовуємо наші комунальні підприємства з бюджету громади. Це величезні суми. Цього року на «Луцьктепло» ми виділили майже 200 млн грн. Є відповідне положення про відшкодування різниці в тарифах, але на сьогодні це відшкодування з державного бюджету не відбувається», – зазначив Ігор Поліщук.
Як він додав, міськрада буде робити все для того, щоб наповнити бюджет і якомога більше допомагати військовим.
Члени виконкому врешті погодили проєкт бюджету Луцької громади на 2025 рік. Далі його розглянуть на сесії міськради.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу