Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Getty Images
-
- Author, Осмонд Чі
- Role, Бізнес-кореспондент, BBC News
- 46 хвилин(и) тому
Китайська компанія з виробництва іграшок Pop Mart, яка стоїть за надзвичайно популярними ляльками Labubu, заявила, що її прибутки стрімко зросли за перші шість місяців цього року.
Базовна у Пекіні компанія заявила, що очікує зростання прибутку за цей період щонайменше на 350%, оскільки доходи зросли більш ніж утричі.
Pop Mart, фондова вартість якої перевищує 40 мільярдів доларів, також заявила, що прибутковість зросла завдяки підвищенню впізнаваності бренду в усьому світі та контролю витрат.
Колекціонери одержимі вірусними ляльками Лабубу – вигаданими істотами, схожими на ельфів, з гострими зубами, – їх змітали з полиць магазинів, до яких вишукувалися довгі черги по всьому світу.
Pop Mart найбільш відома продажем іграшок у “сліпих коробках” – упаковці, яка приховує свій вміст, доки її не відкриють. Ця маркетингова тактика наразилася на критику через заохочення азартної поведінки та компульсивних покупок.
Ляльки Labubu, виробництво яких запустили у 2019 році, допомогли компанії стати великим роздрібним продавцем, який керує понад 2000 торговими автоматами та магазинами по всьому світу.
У 2020 Pop Mart почала продавати свої акції на Гонконгській фондовій біржі. Фондова оцінка компанії зросла майже на 600% за останній рік.
Продажі поза межами материкового Китаю склали майже 40% від загального доходу компанії у 2024 році.
Багато магазинів по всьому світу були змушені призупинити продаж ляльок Labubu через величезний попит.
Ляльки Labubu набули популярності, особливо у США, завдяки схваленню знаменитостями, зокрема такими як Кім Кардаш’ян та Ліза з K-pop гурту Blackpink.
Автор фото, EPA-EFE/Shutterstock
Підпис до фото, Ляльки Labubu допомогли Pop Mart стати великим роздрібним продавцемПартнерство Pop Mart з такими відомими компаніями, як Coca-Cola та манґа-франшиза One Piece, також підвищило популярність Lababu у світі.
У червні продажі Lababu у США зросли на 5000% порівняно з минулим роком, згідно з оцінками дослідницької компанії M Science.
“Я не бачив нічого подібного з іншими компаніями-виробниками іграшок”, – сказав старший аналітик M Science Вінчі Чжан в інтерв’ю BBC.
Він додав, що компанія має величезний потенціал у США, де вона має близько 40 магазинів порівняно з приблизно 400 у Китаї.
Шалений ажіотаж навколо покупців створив бурхливий ринок перепродажу, де ляльки, спочатку продавані за ціною близько 10 доларів, можуть досягати ціни до сотень доларів.
У червні лабубу розміром з людину було продано за 150 000 доларів на аукціоні в Пекіні.
Популярність лабубу також сприяла буму підробок, які часто називають ляльками Лафуфу. У червні китайська влада вилучила понад 46 000 підроблених іграшок лабубу в рамках боротьби зі зростаючим чорним ринком ляльок.