Головна Без категорії У дітей в США стрімко зріс рівень надзвичайно тяжкого ожиріння

У дітей в США стрімко зріс рівень надзвичайно тяжкого ожиріння

13
0

Джерело: www.volynnews.com

У дітей в США стрімко зріс рівень надзвичайно тяжкого ожиріння

У США рівень ожиріння серед дітей зростає вже кілька десятиліть – з 1990 до 2022 року він зріс учетверо.

Зі збільшенням маси тіла в дітей стрімко зростає і кількість супутніх захворювань. Дослідники пропонують ще чіткіше розділяти ступені ожиріння, аби краще розуміти ризики, повідомляє Кореспондент з посиланням на MedicalXpress.

Нове дослідження Каліфорнійського університету в Сан-Дієго пропонує розширити класифікацію ожиріння до класів 4 і 5. Якщо для дорослих ожиріння визначають за індексом маси тіла (ІМТ) понад 30, то для дітей враховують відсоткове перевищення ІМТ відносно однолітків тієї ж статі. Клас 1 ожиріння – це ІМТ на рівні 95-го перцентиля або вище, клас 2 – 120-140%, а клас 3 (тяжке ожиріння) – понад 140% від 95-го перцентиля. Запропоновані нові 4 і 5 класи відповідатимуть ІМТ на рівнях 160-180% та понад 180%. Такий поділ має допомогти точніше виявляти ризики, пов’язані з надзвичайно тяжким ожирінням.

Читати ще: Підліткам, які мало сплять, загрожує ожиріння: несподівані висновки вчених

Аналіз даних 25 847 учасників загальнонаціонального дослідження NHANES (2008-2023 роки) показав зростання надзвичайно тяжкого ожиріння у дітей на 253% за 15 років. Найбільше зростання зафіксовано серед підлітків віком 16-18 років і серед темношкірих нелатиноамериканських дітей.

Разом зі зростанням індексу маси тіла значно зросли й ризики супутніх захворювань. Дослідники відзначають підвищену частоту діабету, переддіабету, метаболічного синдрому (що підвищує ризик інсульту і серцево-судинних хвороб), а також захворювань печінки. Інсулінорезистентність була виявлена у 100% дітей із класами 4 і 5, у 81% – у класах 1-3, і лише у 27% дітей із нормальною вагою.

Усі типи захворювань, згідно з аналізом, поширені значно більше серед дітей із тяжчими формами ожиріння. Більше того, навіть нижчі класи ожиріння демонструють суттєве зростання ризиків порівняно зі здоровими показниками ІМТ.

Читати ще: Майже 23% дітей в Україні мають зайву вагу, а 11% – ожиріння

Дослідження було опубліковане в журналі JAMA Network Open.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ