Головна Новини Нововолинська Народний прокурор, мер, міліціонер?…

Народний прокурор, мер, міліціонер?…

204
0

Зацікавили оприлюднені у новій газеті «Нововолинськ діловий» від 22.08.2013 року, декларації доходів деяких волинських прокурорів за 2012 рік. На тлі пенсії моєї дружини – трохи більше 1 тис. грн., яка маючи повний робочий стаж «докотилась», якимось дивним чином до свого нинішнього, як вбачається, старцівського-злиденного існування. Якби не моя дещо більша пенсія та інвалідський регрес трудового каліки – хоч із торбами по світу йди! Як і більшості простих пенсіонерів в Україні.

Прокурори, міліціонери, судді, працівники СБУ, державні чиновники різних рівнів та інша бюджетно-недоторканна братія грошей не заробляє і, можливо, й не рахує. За них це робить держава, яка теж велике ледащо: добровільно-примусово збирає чи забирає кошти під виглядом податків, зборів, мит, конфіскацій, штрафів та іще десятків інших видів узаконених і не, поборів із простих і сірих громадян своєї країни. Більшість із яких, досягши пенсійного віку отримують мізер в українській національній валюті – аби не здохли. Коло замкнулося.

Але, так буває не завжди. Часто воно залишається розірваним навіки. Багато хто з українців не доживає до визначеного законом вікового пенсіону. Пройдіться по могилках біля шахти №2, про що я не один раз говорив, у Нововолинську на Волині. І це ще питання, кого туди більше поклали в результаті державних програм і «турботливого ставлення» до молодих носіїв генофонду нації – саме їх чи людей старшого віку? А скільки юних і розумних, працьовитих і старанних, порядних і високодуховних виїхало у світи, і котрі вже ніколи не повернуться у затхлі реалії українського болота. Ми вимираємо. Хто тебе буде годувати, і хто та із чого стане виплачувати тобі величезні пенсії, надбавки, оздоровчі, пільгові та інші, здерті із нас гроші, владна «еліто»? У випадку коли ми всі, молоді та старі масово «поврізаємо дуба». Хто служитиме твоїм нащадкам? Китайці цього точно не робитимуть. Південнокорейська мафія, на відміну від вітчизняних олігархів, як не дивно – націоналісти і більше, аніж 1,5 % з бюджету не крадуть. Хто це зробить – стріляється, або кормить крабів на дні моря із тягарем на ногах. Навіть у найкошмарніших снах 1989-90 років минулого століття, під час моїх особистих, та моїх побратимів змагань за незалежну Українську Державу не могло приверзтися нинішнє викривлене сьогодення у такому непривабливому, та й що там казати – примарному і бездуховному світі, яким є теперішня Україна. Небезпечна для життя, дозвольте додати. Хто думав, що до влади знову прийдуть колишні партфункціонери та їхні гайдуки – неокомсомольці? Що піднімуть голову вороги української державності?

Проте, повернімося до роздутих чиновницьких зарплат та царських, як вбачається їхніх хоромів. Аналізуючи офіційну інформацію зі податкових Декларацій правоохоронців, котрі мають пряме відношення до нашого Нововолинська хоча б тому, що всі троє або працювали тут, або працюють і досі, дозвольте не повірити у достовірність власноруч задекларованих ними даних. Хоча б тому, що пан О.Сліпчук, колишній міський прокурор Нововолинська, а нині Турійського району, добровільно задекларував тільки 13 квартири площею 65 м. квадратних. Нате вам! Це третина помешкання має таку житлову площу чи вся квартира, котра розділена на тещу, дружину, чи якихось інших його родичів? Абсолютно непрозоро. Якщо брати до уваги останній імовірний варіант, то 65 квадратів помноживши на 3 матимемо – 195 метрів кв., очевидно, правдивої площі всієї, квартири. Та й чи квартири, а не вілли – ще те запитання! Проте, й цей варіант не останній. Окрім цього, Олександр Максимович задекларував іще одну…, гм, квартирку, так би мовити. І знову таким самим чином, але на цей раз вже не 13, а 14 квартири площею 62 м.кв. Якщо порахувати її квадратуру згідно нашої попередньої версії, то 62 м.кв. х 4 = 248 м. кв. Тут вже абсолютно зрозуміло, що у такому випадку цю гігантську квартиру, ані «хрущовкою», або «сталінкою» чи якоюсь іншою, хай навіть із поліпшеним плануванням, вже не назвеш. Це, однозначно – житло волинського прокурора, котре можна прирівняти до поміщицького. Знаєте, ця справа тонка – публічна, як і самі декларанти, що перебувають на публічних державних посадах у правоохоронному наглядовому відомстві. Найголовнішому в Україні. То і бланки декларацій про статки потрібно заповнювати так, щоби ні у кого, навіть у найубогішого та найбіднішого громадянина держави не виникало ані найменших сумнівів, щодо прокурорської честі. Якщо ж ні – відставка. Негайна та безумовна.

Для чого ж тоді декларувати доходи? Мабуть, щоби їх хтось із нас, сіроми придонної та читав… Проте, рушимо далі, до декларацій. Погодьтеся, що 216 394 грн. сукупного доходу, заявленого за 2012 рік паном О.Сліпчуком для пересічного українського пенсіонера чи рядового працівника – щось зі площини фантастики. Щоб вам було зрозуміліше, поділимо цю цифру на 12 місяців = 18 003 грн.міс. Саме стільки доходів він отримував за місяць. 142 095 грн. значаться у декларації, як «зп». Очевидно, зарплата, оклад. Методом арифметичної дії – ділення, визначаємо і її: 142 095 : 12 міс. = 11 840 із хвостиком, гривень в місяць без доплат, як вбачається. Саме такий, очевидно, оклад платив міськрайонному прокурору у 2012 році, український народ. А ще ж є сукупний дохід дружини – 123 010 грн… І знову, таке ж саме ділення загальної площі помешкань де живе прокурор, на трьох та чотирьох осіб. Непрозорою видається і графа в прокурорській декларації де зазначено цифру « – 73 тисячі 26 грн. інших видів доходів». І теж, очевидно, від держави, мабуть, тобто від нас із вами. Хотілося б знати її складові. Що це: вислуга років, клас, ранги, виплати за продуктивність праці, преміальні за вкрадені мафією і повернені у державний бюджет гроші, матеріальна допомога, доплати за роботу з особливо секретною документацією, тринадцята зарплата, кошти на оздоровлення та покращення побутових і житлових умов? Якщо так, то куди вже краще… А задекларовані депозити у банківських та інших фінансових установах у сумі 11 725 грн. та сукупний дохід прокурорової половинки – 123 010 грн., впевнено наближають сім’ю до пів-мільйонного рубежа.

Загальний дохід нашого міського прокурора О.Решетника, згідно власноруч заповненої ним податкової декларації дещо більший – 227 050 грн. Якщо не враховувати, що я вже близько чотирьох років б’юсь, як риба об лід, щоби повернути забрану у діючого дитсадка № 1, та продану приватному підприємцю земельну ділянку площею трохи менше півтори сотих по вул. Маяковського, 14 – то можна було б і закінчувати свою писанину.

То за що тоді отримують прокурори свої шалені зарплати від українських платників податків? – запитаєте ви. Очевидно, за якісь їхні дії передбачені «Законом України про прокуратуру» та по нагляду за дотриманням законодавства і Конституції України по захисту прав простих громадян – носіїв і джерела влади суверенної Української держави.

То, як тоді зрозуміти посадових осіб міськпрокуратури, котрі відбулись банальною відпискою на зареєстрований у них «Інформаційний запит» від 19 серпня 2013 року де повідомлялось про пиятику, що готувалась місцевою владою у громадському місці на День міста у Нововолинську? За тиждень до того. І які проігнорували «Закон України про захист суспільної моралі» та «Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв». І що таки сталось! Наостанок сенсація зі сесії міськради, що відбулась 30.08.2013 року, і про яку вочевидь, ви вже знаєте: споруду комунального дитячого садка № 9 (саме так він іменувався коли був діючим) по вул. Маяковського, 19 разом із територією на якій він розміщений, безоплатно передали міській прокуратурі. Порушивши при цьому «Закон України про дошкільну освіту». У ст. 16 котрого ніде не згадується, що депутати міськради без дозволу загальних зборів громади чи територіального референдуму, мають право розпоряджатися комунальним майном місцевих ДНЗ. Коли я розповів про це колишній довголітній завідуючій дитсадка № 9, Євгенії Іванівні, яка всю душу вкладала у його розвиток і роботу, вона розплакалась…

Ну, скажу я вам. Хто б що не говорив, а тут таки, ну, аж занадто припахує корупцією. Як знаю і те, що в українських прокурорів незабаром можуть забрати наглядові функції, згідно із вимогою Євросоюзу, що є обов’язковим перед підписанням умов асоціації «Україна-ЄС». А отже, й негласне право вибіркового переслідування іншодумців за політичні переконання та право… чи кривосуддя. Тобто, у цьому випадку буде проведене реформування судової та прокурорської систем. Давно пора. А щодо поняття «народних прокурорів, мерів, міліціонерів» – високопосадовців, і яке винесене у заголовок публікації, то народними ці державні мужі можуть називатися чисто умовно і лише тому, що із рук українського народу отримують такі достойні зарплати та пенсії. Котрі й не снилися нам – простим трудягам, із чийого середовища вони й прийшли у цей грішний світ та на утриманні котрих перебувають. До свого тріумфального вступу у свій напівтаємний, як вбачається, правоохоронний клан. Фото деяких комунальних споруд (вибірково), які є власністю нововолинської територіальної громади і можуть бути передані якимось державним інституціям, із метою отримання від них індульгенцій для невтручання у корупційні дії місцевих владних керівників, додаю.

А. Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст газети «Нововолинський інформаційний портал», Нововолинськ, Волинь




реклама у Нововолинськ