Головна Події ДВК у ЗОШ №4: скрині з однією пломбою й незрозуміла реакція на...

ДВК у ЗОШ №4: скрині з однією пломбою й незрозуміла реакція на зйомку

106
0

Учора близько 19.00 на прохання нашого колеги (одночасно – офіційного спостерігача) Володимира Стасюка ми приїхали на виборчу дільницю № 071115 (ЗОШ №4). На цій дільниці усі виборчі скриньки – стаціонарні й переносні – не були належно опломбовані (пломби ми побачили тільки з одного боку скриньок, а це означає, що їх можна легко відкрити, не пошкодивши пломбу).

Члени ДВК помітно нервували, побачивши камеру; всіляко доводили, що це – не порушення і що всі члени ДВК і спостерігачі вважають саме так. Зі спостерігачем спробували “домовитись”.

Натомість після закриття дільниці всі члени ДВК почали неадекватно реагувати на зйомку; сталася словесна перепалка між членами комісії та нашим журналістом Володимиром Романовським, в результаті якого комісія прийняла рішення про позбавлення права і двом журналістам, і спостерігачеві знаходитись на засіданні.

Чому? Та тому, що після закриття дільниці однією з процедур є перевірка цілісності пломб на скринях. Запитання: яка може бути перевірка, якщо пломб немає взагалі? Безперечно, це б змусив зафіксувати в протоколі спостерігач. Тому найлегше – знайти привід, зчинити рейвах і позбутися всіх. А ще – облити всіх брудом, щоб усі думали, буцімто ми – “провокатори”.

Є відеозапис, де члени комісії говорять, що заважала одна людина, а видаляють із засідання трьох.

Надаємо відео, відзняте Володимиром:

 

Додано від root (Володимир Стасюк):
Я був на даній дільниці у якості офіційного спостерігача. Десь біля 17 години я звернув увагу на те, що всі скриньки для голосування (включаючи переносні) опломбовані тільки з 1 боку. Я знаю будову цих скриньок, так як зимою під час Майдану у ці скриньки збиралися пожертви для Байдовського, я був присутній при цьому процесі, розбирав ці скриньки та знаю, що якщо у скриньки 1 пломба, то її можна розкрутити та відкрити не пошкоджуючи цю 1 пломбу. Це 100% порушення. 
Про це порушення я спокійно повідомив членів виборчої комісії та голову комісії в усній формі. Члени виборчої комісії порушення у цьому не побачили. Мені показали закон, у якому було написано, що скринька повинна бути опломбована, а раз пломба є, значить все нормально. Я ж стверджував, що “опломбування” це дія яка унеможливлює доступ до опломбованого об’єкта без порушення пломби, а так як доступ отримати можна, то таке опломбування є недостатнім. Після чого члени виборчої комісії почали досить агресивно реагувати на мої слова, підвищували голос, намагалися відвести у іншу кімнату, щоб поговорити та навіть одна російськомовна жіночка пробувала зі мною “домовитися”.. 
Я ж вів себе стримано, на провокації не вівся на виборчому процесу не заважав. 
Це був перший конфлікт.
Біля 19 години приїхали журналісти Топорівський О. та Романовський В., зафіксували порушення на відео та почали знімати виборчий процес на камеру. Процес фіксації роботи виборчої комісії визвав дуже велике обурення серед членів комісії. Навіть коли Романовський В. встановив камеру біля входу, тобто знаходився за 10-15 метрів від членів комісії, то судячи з реакції членів це їм дуже сильно не сподобалося. Тобто їм не сподобався сам факт, що їх будуть знімати. Члени комісії говорили, що “ми проти того, щоб нас знімали”, “ви не маєте права нас знімати”, “я не можу сконцентруватися, коли на мене направлена камера”  ітд. Через деякий час обурення зйомкою стало масовим. Голова комісії поставив на голосування питання виключити мене та 2-х журналістів з виборчої дільниці, тому що ми “заважаємо”. При цьому: 
1. Коли я просив назвати причину, як саме ми заважаємо то ніхто нам чіткої відповіді не дав. Тому що “заважали” ми, а точніше зйомку вів Романовський, виключно веденням відео фіксації процесу голосування.
2. Зйомку вів тільки Романовський В. , але рішення про видалення прийнято і по мені, спостерігачу, та Топорівському О., коли ми не вели відео зйомку та переважно спостерігали зі сторони за процесом. 

Ще одна дивна річ, яку я зауважив на цій виборчій дільниці – це поведінка спостерігачів. Переважна більшість їх просто сиділи на своїх стільцях та навіть не переміщалися по кімнаті. Враховуючи те, що кімната для голосування велика, та освітлення дуже погане (це видно на відео) їм з їхніх місць взагалі нічого не було видно і порушення, якби вони і були вони б не побачили. А одна жіночка-спостерігач мені навіть сказала: “Вот що ти там ходиш? Сядь як я на 1 місці та сиди собі, ти ж спостерігач – спостерігай”. Хоча в законі чітко сказано, що спостерігач може вільно переміщатися по дільниці, не перешкоджаючи роботі. 
Тобто у мене склалося враження, що більшість спостерігачів, які там були, це просто люди, яким якісь політичні партії за спостереження платять певні гроші і ці люди прийшли просто, щоб відсидіти “від дзвінка до дзвінка” та отримати свої гроші. І ні у яких виявленнях порушень вони зовсім не зацікавлені.
Додати до цього старший вік учасників комісії та їхню “совковість”, незнання законів членами комісії (“ви не маєте права тут знімати”, “ми все опломбували”, “сядь і сиди та не ходи тут”), втому і, як наслідок, нервозність та агресивність, а також абсолютну пасивність майже всіх спостерігачів.. і маємо невтішний результат – вибори на одній із дільниць пройшли з порушеннями.  Реклама у Нововолинську