Головна Новини Нововолинська Про Небесну Сотню і наше життя у Нововолинську

Про Небесну Сотню і наше життя у Нововолинську

132
0

Отже, такі справи. Як бачите, Нововолинський громадський Люстраційний комітет просить міського голову В. Сапожнікова змонтувати підсвітку на стенді Героїв Небесної Сотні, яка встановлена на металевій рамі виготовленій ще у радянські часи.

Конструктивні особливості котрої це дозволяють. На тій самій, де іще зовсім недавно, впродовж десятиліть красувався портрет мера із привітом до гостей і мешканців міста. Хоча, до підсвітки можна було додуматися і перед монтажем портретів Героїв. Та й піддашок для захисту від дощу можна було передбачити. Не такий помпезний із феодальним розмахом, як при вході у міську раду за 300 000 та все ж…

І до благоустрою прилеглої території, теж можна було б докумекатись. Якщо це обрана громадою місцева влада, а не хитромудра комбінація із застосуванням підлих способів для наповнення власних гаманців і кишень. І замахуватися на цю хорошу справу потрібно не захмарною бюджетною сумою, що складається із людських коштів. Скажімо, на пів-мільйона гривень. Відірваних, наприклад, від дітей платників податків задля капітального ремонту скверу «захисника-прикордонника» радянської доби. Де, вочевидь, передбачалися іще й «відкати».

Для купівлі хатки-мазанки на курячих ніжках, десь там – на Канарських островах. Все це має бути скромніше. Хлопці, портрети яких увіковічнено у центрі Нововолинська, теж скромними були. І до нестями любили Україну. Та так палко, що голіруч, зі своєї доброї на те волі, не шкодуючи єдиного, що мали – своїх життів, без страху йшли на автоматні стволи «Беркуту». За свою і нашу волю, за конституційні свободи народу. Проти корупції та злодюг у владних кабінетах, чиновницького свавілля у прокуратурах, міліції, судах і СБУ. Проти вселенських хабарів та поборів.

Вони не могли стерпіти «кришування» правоохоронцями багатіїв, роздутих від смальцю та поцуплених у нас грошей – членів злочинної «системи», котра управляється із єдиного центру імені Януковича і понині. Як і не могли дивитись на легіони «смотрящіх» – збирачів мита, вщеплених у всі державні структури і які збереглися й дотепер.

Стверджую: такого відвертого та відкритого розкрадання народного майна і бюджетних коштів не було у жодній країні планети! Це продовжується і зараз. Окрім людського добра узурпатори влади захотіли заволодіти і людськими душами…

Не обминула ця біда і Нововолинськ. Останнім часом, я маю на увазі за певний відтинок перебування на посаді поки-що чинного міського голови, були ліквідовані етнографічний дитячий гурт «Живиця», музей Помаранчевої революції у школі № 3, народний хор «Просвіта», товариство краєзнавців, чоловічий ансамбль «Братове», а комітет по відродженню духовності був переформатований у громадську організацію. Яка, очевидно, нічого не робить. Те ж, хоча й умовно, можна сказати і про «Товариство української мови ім. Т. Шевченка». Були викрадені або знищені засоби масової інформації – ПП РО «Кабельне телебачення «Львівська жінка», ПП «Кабельний мовник «Сатурн», газети «Новий світ» та «Нововолинськ»… Закрили школу № 6 у центрі міста, на бульварі Шевченка. Звільнені класи нововолинських дітей якої, зайняла філія Тернопільського університету. Там-таки міський голова і захистивсь на кандидата економічних наук.

Хіба це не корупція? У комунальних дитсадках, побудованих за кошти організацій та міської громади, невідомо на яких умовах, розміщено прокуратуру, автошколу, центр зайнятості, міський суд, податкову інспекцію, приймальну комісію для абітурієнтів, будинок для літніх людей… Садочок № 2 по вул. св. Володимира здали в оренду. Споруду дитячої дошкільної установи № 16 передали електромеханічному технікуму. Землю дошкільних установ № 1 та 4 та деякі допоміжні споруди, у порушення низки законів України зокрема «Про дитячу дошкільну освіту», продано приватним особам.

Цей перелік можна продовжувати дуже довго. Проте найбільшу досаду і жаль викликає ліквідація депутатами міськради, із подачі місцевих владних чиновників Дитячо-Юнацького центру, який завжди був етнокультурним осередком-оберегом для дітей у багатонаціональному Нововолинську. Сам дитячий центр було перейменовано. Змінено керівництво центру. Багатьох педагогів викинули на вулицю. Дитячі гуртки, частково були ліквідовані, або переведені до інших учбових закладів та організацій…

Недобудована споруда дитсадка на Мікрорайоні № 6, разом із земельною ділянкою, давно була продана у приватні руки і заростає нині бур’янами та березовим гаєм. Все це, і не тільки, наводить на думку про антиукраїнську позицію та протигромадську діяльність, свідомо направлених на знищення культури корінного та іншого етносу міста, діючою місцевою владною командою на чолі із багатолітнім міським головою Віктором Сапожніковим.

Настав час дати оцінку роботі міського голови за всі періоди перебування на цій посаді. У світлі даної ним присяги на вірність міській громаді та Україні, як службовця і публічної особи. І звісно ж, згідно «Закону про місцеве самоврядування» та статей Конституції України відзвітуватись перед громадою на всеміських публічних зборах і надати відповіді на ці та інші непрості запитання. Зокрема про руйнацію вугільної галузі міста та його машинобудівного і легкопромислового, потенціалу. Після чого, згідно «Статуту територіальної громади міста Нововолинська» провести загальноміський референдум по питанню довіринедовіри нинішній місцевій владній команді і призначенню позачергових виборів міського голови. Якщо так вирішить громада.

Цю публікацію прошу вважати інформаційним запитом міському прокурору О. Шпоті та начальнику нововолинського УСБУ І. Милогородському. Вимагаю провести перевірку, на основі викладених у публікації фактів, щодо загрози державному суверенітету і незалежності України від дій (бездіяльності) найвищих владних посадових осіб міста Нововолинська. Відповідь – письмово, на відому вам давно, мою поштову адресу.

Анатолій Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст. Нововолинськ




реклама у Нововолинськ