Оперативно-профілактичне відпрацювання, спільне патрулювання підрозділів Національної гвардії та міліції у місті – лише початок боротьби зі злочинною ситуацією у Нововолинську. Про це сьогодні в інтерв’ю “Бугу” повідомив начальник Нововолинського міськвідділу міліції Ярослав Соломонюк.
Заходи, які проводилися у Нововолинську на вихідних – вимушений крок міліції у боротьбі із криміногенною ситуацією, складнішою, ніж в інших містах області.
Як пояснив заступник начальника міськвідділу В’ячеслав Мартинюк, на даний момент відділ недоукомплектований 16 працівниками. Тобто міліціянтам просто не вистачає рук для банального патрулювання міста та наведення порядку, особливо у вихідні.
“Аналізуючи щодня статистику правопорушень та злочинів на Волині, ми побачили, що Нововолинськ займає лідерські позиції за крадіжками та злочинами, пов’язаними з наркотиками. Тому начальник міськвідділу звернувся в обласне управління МВС із проханням дозволити залучити до патрулювання та оперативно-профілактичного відпрацювання міста підрозділи Національної гвардії України. Начальник обласного УМВС підписав доручення “Про залучення у місті Нововолинську додаткових сил підрозділів Національної гвардії”. Останні є такими ж правоохоронцями, як і ми, у своїй діяльності керуються Законами “Про Національну гвардію України” та “Про міліцію”. Їхня основна функція – охорона громадського порядку, хоч вони і є військовими у структурі МВС”, – пояснив Мартинюк.
У суботу на вулицях Нововолинська представники Нацгвардії разом із міліціянтами проводили патрулювання. Зупиняли та перевіряли документи у тих, хто нецензурно лаявся у громадських місцях, розпивав спиртні напої та тих, кого вважали причетними до вживання або розповсюдження наркотиків. Фізичну силу нацгвардійці, як і міліціонери, застосовували лише у тих випадках, коли ні словесні попередження, ні складання протоколів про порушення не діяли на зловмисників. Як зазначив В’ячеслав Мартинюк, жоден із містян не постраждав та госпіталізації від дій правоохоронців не зазнав. “Троє осіб були затримані нами під час нічного відпрацювання, але, оскільки їм інкримінується адміністративне порушення, то, згідно зі ст. 263 Адміністративного кодексу України, утримувати їх під вартою довше, ніж 3 години ми не мали права. Після складання відповідних документів, затримані поскаржилися на погане самопочуття. Була викликана швидка допомога та після огляду лікаря вони були передані дільничим інспекторам, які після оформлення відпустили їх. Дані особи постануть перед судом”, – пояснив В’ячеслав Мартинюк.
Начальник міськвідділу в інтерв’ю зазначив, що профілактичні заходи проводитимуть у місті ще не раз.