Закинуте приміщення селищної школи незабаром стане новітнім соціальним центром: після капремонту Волинський обласний благодійний фонд “Карітас” обіцяє, що в будові буде центр реабілітації для людей поважного віку (в нинішньому приміщенні центру реабілітації знову діятиме дитячий садочок), хоспіс, навчально-тренінговий та медико-діагностичний центр. На колишньому футбольному майданчику збудують церкву.
БФ “Карітас” кілька років тому взяв у оренду занедбаний корпус школи, а на минулій сесії депутати селищної ради дозволили викуп приміщення за 790 тисяч гривень.
Довідка
Історія каже, що Жовтневу середню школу № 9 відкрили 1955 року. Фактично, школа працювала від заснування селища. У 2000 році її об’єднали з російськомовною десятою школою в одну – Нововолинську ЗОШ № 8. Пізніше на триповерхове приміщення накинув оком підприємець; після домовленостей з чиновниками замінив труби в системі опалення, почав завозити обладнання, але… влаштувати швейну фабрику в діючому навчальному закладі не дозволив закон і декілька жителів селища на чолі з одіозною журналісткою Наталією Камишниковою. В селищі досі згадують незлим тихим і тих жіночок, і журналістку. За те, що зчинили рейвах і лягали під машини з обладнанням. “Жіночки вже потроху приходять у селищну раду і просять вибаченння”, – каже селищний голова Володимир Рудь.
Інвестор тоді плюнув і поїхав до Червонограда – і тепер платить податки в тамтешню міську казну. Ну й створив десятки робочих місць, ясна річ.
А частина школи (триповерхівка) почала занепадати. “Теорія розбитих вікон” спрацювала.
Уже в 2012 році дирекція школи повністю відмовилася від приміщення – і тоді почалося найстрашніше: повибивали всі цілі шибки, радіатори опалення вкрали, зі школи зникло все, що можна було вкрасти, натомість з’явилися купи порожніх пляшок. В кутку коридора “умільці” навіть влаштували пожежу. Селищна рада врешті виділила кошти – і вікна на першому поверсі заґратували.
Працівники центру наразі виконують підготовчі (“чорнові”) роботи, вивезли 3 причепи сміття, а незабаром перейдуть до реконструкції спортзалу. Керівник благодійного фонду Володимир Кметь обіцяє, що, насамперед, там зможе займатися селищна молодь. Крім того, в найближчій перспективі – облаштування комп’ютерного класу, теж для дітей.
Для того, щоб повністю реалізувати проект, потрібно більше мільйона євро. Благодійний фонд сподівається на підтримку закордонних меценатів та партнерів, проте закликає всіх небайдужих допомагати. Реквізити для допомоги – на сайті фонду.
Прикро, але в кожній бочці меду є ложка дьогтю. Втім, про дьоготь читайте вже завтра.