Шановні батьки! У зв’язку з неблагоприємною ситуацією по поліомієліту в Україні (спалаху захворюваності у Закарпатті) проводиться додаткова вакцинація проти поліомієліту у вигляді ІІІ раундів.
І раунд розпочався з 20.10.2015р. по 10.11.2015р. для дітей віком від 2-х місяців до 6 років. Дітям, які не відвідують дитячі дошкільні заклади вакцинація проводиться в приміщенні педіатричного відділення ЦПМСД (дитяча поліклініка) з 8:00 год. до 18:00 год. і кожну суботу з 9:00 год. до 15:00 год. Діти, які відвідують дитячі дошкільні заклади щеплення будуть проводитись в дитячих садочках.
Вакцина якісна, безпечна та ефективна, Французького виробництва, надана Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) у якості гуманітарної допомоги у вигляді крапель та ін’єкцій.
Що треба знати про поліомієліт?
Поліомієліт – гостре вірусне захворювання, яке зумовлене ураженням спинного мозку та черепно-мозкових нервів. Збудник поліомієліту існує у вигляді 3-х незалежних типів (I, II, III). Поліовіруси стійкі у зовнішньому середовищі, добре переносять замороження,висушування. Збудник ефективно знищується при кип`ятінні, під впливом ультрафіолетових променів та основних дезинфікуючих засобів.
Джерело інфекції – хвора людина або носій. Збудник передається повітряно-краплинним шляхом та найчастіше фекально-оральним (через брудні руки). Захворюваність поліомієлітом найчастіше відбувається в літньо -осінні місяці. Хворіють найчастіше діти від 6 місяців до 5-ти років. Захворювання може протікати у вигляді абортивної форми,яка проходить із загальними неспецифічними симптомами( катаральні явища, шлунково-кишкові розлади,загальна слабість, підвищення температури). Ці випадки найбільш небезпечні в епідеміологічному відношенні. Менінгеальна форма має перебіг у вигляді серозного менінгіту.
Найпоширеніша форма-паралітична,коли з`являються паралічі м`язевих груп, при цій формі функції уражених м`язів відновлюються неповністю, порушення зберігаються довічно.
Особливо небезпечним є паліч діафрагми,що призводить до важкого порушення дихання та ураження дихальних центрів довгастого мозку,що може призвести до смерті.
Головну роль у профілактиці поліомієліту відіграє вакцинація. Вона здійснюється за допомогою вакцин: живої поліомієлітної (оральної) та інактивованої поліомієлітної вакцин.
Щеплення проти поліомієліту належать до обов`язкових згідно Національного календаря щеплень. Захищеною є та дитина,яка отримала чотирьохразову вакцинацію проти поліомієліту.
Хронічні захворювання не є протипоказами до щеплення. Навпаки діти , які мають хронічні хвороби – більш уразливі,тому їх передусім треба захистити за допомогою вакцинації.
Міський педіатр Ждань Раїса Максимівна