Головна Новини Нововолинська Суд над бійцями 51-ї бригади: прокурори знову надали сумнівні докази

Суд над бійцями 51-ї бригади: прокурори знову надали сумнівні докази

288
0

«В пух і прах» розбивали численні письмові докази прокуратури адвокати обвинувачених бійців колишньої 51 бригади під час чергового судового засідання.

Гучна справа сьогодні знову зібрала у стінах Володимир-Волинського міського суду сторони захисту та обвинувачення, 22-х підозрюваних у скоєнні «злочину» та кілька десятків журналістів місцевих, обласних та центральних ЗМІ, – пише “Слово Волині“.

Нагадаємо: серед обвинувачених – Ігор Диня з Нововолинська та Юрій Петриченко із селища Жовтневого.

Представник обвинувачення – прокурор Запорізького гарнізону Владислав Зубко вже вкотре привіз з собою на судове засідання великий чорний поліетиленовий пакет з надписом «BMW». А в ньому – 27 томів з матеріалами справи, з яких вже розглянуто, та й то не без проблем, лише два. Поруч з молодим представником сторони обвинувачення – чоловік у синьому діловому костюмі.

Як з’ясувалось, це новий прокурор Костянтин Ігнатенко, якого Генеральний прокурор України кілька днів тому включив до справи. На запитання журналістів та активістів з групи підтримки обвинувачених, чому прокурор не у відповідній військовій формі, пан Ігнатенко скромно відмовчується.

Судове засідання розпочинається з представлення нового прокурора, після чого Костянтин Ігнатенко надає документальне підтвердження – ксерокопію наказу про своє призначення. Сторона захисту заперечує проти включення у процес нового обвинувачувача, адже у таких випадках має бути наданий оригінал документу.

Суддя Леонтій Канівець підтримав адвокатів і відсторонив Ігнатенка від розгляду судової справи, допоки не буде надано оригінал наказу, що в свою чергу, не завадило пану прокурору залишатись протягом усього засідання на своєму місці, час від часу щось підказуючи молодшому та менш досвідченому колезі. Очевидно, що Владислав Зубко не був готовий до такого повороту справ, що стало особливо помітним, коли під час дослідження документів, в адвокатів виникали різні питання на які він, як правило, не був готовий відповісти.

З затребуваних ще на минулому засіданні оригіналів документів сторона обвинувачення змогла надати лише один. Коли ж узялись досліджувати матеріали третього тому, то виникли ті ж самі проблеми – майже усі документи, як зауважили правозахисники, не можна долучати до справи, бо це копії оформлені неналежним чином та отримані незрозуміло з яких джерел.

На усі закиди сторони захисту прокурор Зубко відповідав: «Я не готовий зараз відповісти. Оригінали будуть надані на наступному засіданні». Так як наступні два томи складались з таких же документів, суд відразу узявся розглядати шостий том, в якому в алфавітному порядку розміщені облікові карти обвинувачених, відомості про склад сім’ї, висновки військово-лікарських комісій, характеристики, тощо. У висновках медичних комісій, які військовослужбовці проходили перед мобілізацією, у всіх вказано «здоровий», «скарги відсутні».

Хоча , як зізнаються самі хлопці, найчастіше уся медична комісія починалась і закінчувалась на вимірюванні тиску. Ще одну ВЛК бійці проходили протягом двох тижнів у Запорізькому госпіталі, куди їх невдовзі відправили після затримання. Незважаючи на те, що на той час у більшості вже були певні захворювання, записи про них у висновках чомусь відсутні.

В адвокатів виникли питання на підставі чого бійці проходили комісію і поставили під сумнів її результати. Утім, найбільше претензій у правозахисників викликали характеристики на бійців, написані майором Скляренком у Запоріжжі. Усі вони, наче під копірку – з однаковими описами особистісних якостей бійців, мовляв, зарекомендували військовослужбовці себе як з позитивного, так і з негативного боку. І усі буцімто мають один і той же «гріх» – самовільне залишення військової частини. Хоча ніяких рапортів та інших підтверджень цьому немає.

Обвинувачені також заперечили подібні факти. А хтось з бійців вигукнув, що майор просив за «гарну» характеристику могорич. Незважаючи на це, суд долучив матеріали з характеристиками до справи. В свою чергу, сторона захисту виявила бажання подати клопотання щодо притягнення майора Скляренка до відповідальності за свідомо неправдиві службові документи. Були невідповідності і в інших документах – так обвинувачений Головій зауважив, що в довідці з військоммату зазначено дату початку проходження його військової служби 8 квітня, хоча насправді його мобілізували 11 квітня і він може це довести.

Усього на судовому засіданні 10 листопада було розглянуто матеріали справи п’ятьох бійців, зупинивши таким чином розгляд справи на десятому томі. Наступне засідання відбудеться вже за місяць, 8 грудня, традиційно об 11:00.




реклама у Нововолинськ