У понеділок, 22 січня, відбулося засідання комісії селищної ради з питань транспорту із залученням перевізників на маршруті № 13.
Нагадаємо: останнім часом загострилось питання щодо перевезення дітей із багатодітних сімей (на міських маршрутах їх не хочуть перевозити безкоштовно), на маршруті № 13 зменшилась кількість перевізників – через це постійно порушується графік руху.
Як виявилось, 11 січня пізно ввечері між водієм, який працює у підприємця Івана Чабана, та багатодітною матір”ю виник конфлікт, і через це водій звільнився.
“Водій і раніше не хотів їздити на Благодатне, але я наполіг. А цей конфлікт став останньою каплею – приніс заяву на звільнення. Все, водія немає, я більше не працюю на маршруті”, – розповів Іван Чабан.
“Щодня кожен водій перевозить пільговиків десь на 500 гривень. За 20 років нам держава не відшкодувала ні копійки! А пільгових категорій все більшає і більшає. Пальне подорожчало на третину, а тариф – той самий. Зрозумійте, безплатно ніхто робити не хоче, це – бізнес“, – додав перевізник.
“Мій водій в день заробляє 1500 гривень. Мій прибуток – 60 гривень, 350 – зарплата водія, решта – пальне. З тих 60 гривень ще треба заплатити податок і поремонтувати автобус. Ось такі заробітки”, – розповів Володимир Стерницький.
“В мене водій з селища – Олександр Байкаров. Звільниться Байкаров – я теж заберу з селища автобус”, – сказав Петро Пронь.
Селищний голова Олександр Топорівський розповів, що місцева влада не може обмежувати права пільговиків, адже вони гарантовані Законом. З іншого боку, у Держбюджеті щороку не закладають компенсацію перевізникам, і тому така ситуація у всій країні.
“І якщо перевізники розпочнуть процедуру зміни тарифу – потрібно, щоб громадські слухання проходили в селищі, а не за давньою традицією – кілька пільговиків і перевізники в залі міської ради, адже тоді просто нівелюється зміст громадських слухань,” – наголосив селищний голова.
Матері з багатодітних сімей розповіли, що водії вкрай непорядно поводять себе з їхніми дітьми: кричать, змушують оплачувати проїзд, не зважають на посвідчення.
“Моя дитина – студент коледжу, немає і 18 років, має право користуватись пільгами до 23 років, якщо навчається на денній формі навчання. А водії кажуть: “Плати, ти вже не дитина!“, – розповідає Інна Тимчук.
Цікаво, що на засідання не приїхав начальник відділу транспорту Юрій Коцура: ситуація на кількох міських маршрутах – виключно його компетенція, адже замовником послуг на них є Нововолинська міська рада. Натомість, посадовець не втручається в ситуацію взагалі.
В результаті засідання вирішили звернутись до нардепа Ігоря Гузя – щодо компенсації пільгового проїзду за рахунок Держбюджету, монетизації пільг; до міської влади – щодо залучення нових перевізників.