16-го жовтня на Поштовому провулку в Нововолинську запрацювала амбулаторія загальної практики сімейної медицини №2. Будівництво медзакладу обійшлася у 5 мільйонів 300 тисяч гривень. 10% від цієї суми виділили з міського бюджету відповідно до умов співфінансування.
Реконструкція приміщення стала можлива завдяки участі у програмі Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», повідомляє БУГ.
Ця амбулаторія перша у Нововолинську, де дотримані усі вимоги інклюзивності. Задля безперешкодного доступу людей з інвалідністю, тут обладнано пандуси. Таблички, розміщені біля кожного кабінету, продубльовані шрифтом Брайля, на підлозі – тактильна плитка для сліпих, що дозволяє їм орієнтуватися в приміщенні, а на стінах коридору знаходяться звукові смуги.
Головна лікарка КП «Нововолинський центр ПМСД» Ольга Попіка у коментарі БУГу запевнила, що новий медзаклад відповідає сучасним вимогам та потребам мешканців.
За її словами, сімейні лікарі й педіатри забезпечені усім необхідним для їхньої роботи медобладнанням й устаткуванням.
Ольга Попіка розповіла, що в приміщенні зробили капітальний ремонт, закупили необхідні меблі, техніку та обладнання. І наразі готові працювати на повну.
«Нову амбулаторію обладнали згідно найсучасніших вимог. Зроблено перепланування приміщення, утеплення фасаду, повністю замінили тепло-, водо- та електропостачання.
Ми подбали про комфорт усіх: і пацієнтів з інвалідністю, і про діток, і про медпрацівників. Тут буде зручно і затишно будь-кому.
В амбулаторії робитимуть щеплення для дорослих і дітей, маніпуляції внутрівені і внутрім’язеві, і, звичайно, забір загальних аналізів: крові, сечі, цукру та холестерину», – зазначила головна лікарка центру ПМСД.
Медичну допомогу місцевим мешканцям тут надаватимуть 13 працівників. Серед них – 5 сімейних лікарів та 2 педіатри, які планують обслуговувати близько 7 тисяч пацієнтів.
Для кожного лікаря виділені окремі кабінети. Також в приміщенні знаходяться маніпуляційний кабінет, кабінети для щеплень та електрокардіографії, гардероб та реєстратура.
Подбали тут і про найменших пацієнтів. Аби дітям було легше і цікавіше чекати своєї черги на прийом до педіатра, в закладі облаштували дитячий куточок з розмальовками й оригінальною фотозоною з мультяшним героєм.
Очолила нову амбулаторію Зоряна Муцька. Вона працює лікарем лише 5 років, однак, за словами Ольги Попіки, вже встигла зарекомендувати себе як хороший спеціаліст, професіонал, який постійно удосконалює свої знання і вміння, і має чимало перспектив.
«Вона грамотний спеціаліст, дуже любить людей і гарно з ними комунікує, постійно вчиться й удосконалюється, їздить на різні курси і стажування. Я впевнена, що амбулаторія – в хороших руках», – наголосила Попіка.
Зоряна Муцька, у свою чергу, зауважила, що без саморозвитку в сучасній медицині ніяк не обійтись.
«Коли мене призначили на нову посаду, то було трішки неочікувано, але водночас дуже приємно, що мою роботу оцінили. У мене є потенціал і я хочу, щоб нашим пацієнтам тут було комфортно, зручно, приємно й добре знаходитись і щоб наш заклад процвітав.
Я думаю, керівник має бути рушійною силою. Адже медицина – це така професія, де потрібно постійно вчитися, розвиватися й удосконалюватися.
Колектив в нашому медзакладі хороший, хоч майже усі доволі молоді, але амбіційні, професійно сильні й націлені на успіх», – запевнила очільниця медзакладу.
І хоч Зоряна лише приступила до виконання нових обов’язків, але вже визначила чіткі напрямки своєї роботи. Серед яких основний – орієнтованість на пацієнта і на його потреби.
«Основні напрямки нашої роботи – командна робота, орієнтованість на пацієнта і на його потреби. В центрі нашої роботи й нашої уваги має бути саме пацієнт.
Також будемо проводити просвітницьку роботу серед населення, навчати медпрацівників, симулювати й заохочувати їх до саморозвитку, зберігати етику, деонтологію й медичну таємницю», – розповіла Зоряна Муцька.
До слова, прийом в новій амбулаторії будуть здійснювати лікарі загальної практики сімейної медицини:
- Муцька Зоряна Михайлівна;
- Омельничук Марія Сергіївна;
- Матвійчук Ігор Генадійович;
Лікарі педіатри:
- Варга Олена Магомедівна;
- Бакіко Надія Миколаївна
Тут будуть обслуговуватися пацієнти, які вже підписали декларації з цими лікарями або ж ті, хто ще бажає це зробити.
Нагадаємо, проєкт Світового банку в місцевому центрі ПМСД стартував ще у 2014 році. Однак, реалізація програми затягнулася, 3 роки не проводились тендери. Стартували будівельно-ремонтні роботи лише в січні 2019-го року. Спочатку амбулаторію планували відкрити цього року у травні, але через затримку фінансування виконати все у запланований термін не вдалося.
Зараз все ще триває капітальний ремонт та реконструкція будівлі амбулаторії в Благодатному, який теж реалізовується за кошти Світового Банку.
Ольга Попіка пояснила, що там процес ремонту затягнувся у зв’язку із корективами в проєктній документації. Для семи амбулаторій Волинської області, у тому числі й у Благодатному, Світовий банк продовжив терміни фінансування до 1 грудня. Тож здати приміщення в експлуатацію планують наприкінці січня 2021 року.