Джерело: Нововолинська міська рада
Від того, як буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян.
Загрозливу обстановку для нового врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська недбалість та безвідповідальність. Тому у цей напружений період, аграріям, рятувальникам та усім громадянам необхідно об’єднати зусилля, аби не допустити вогонь на полях та у місця зберігання врожаю, забезпечити населення хлібом та до зернини зберегти вирощене.
У період збирання врожаю категорично забороняється:
– палити біля хлібних масивів;
– розкладати багаття на полях та поблизу них;
– спалювати стерню, післяжнивні залишки;
– полювати неподалік ланів;
– допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 метрів від хлібних масивів;
– встановлювати туристичні намети ближче 100 метрів від поля;
– під час жнив ходити по перекритих тимчасових дорогах та стежках.
Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домогоподарств, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає алергічні захворювання, завдає шкоду навколишньому середовищу.
Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.
Керівникам агропідприємств необхідно вжити заходів щодо недопущення випалювання стерні та післяжнивних залишків, яке може призвести як до займання ще нескошених полів, так і розташованих поруч лісових масивів.
Дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожного громадянина.
У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити Службу порятунку «101». До приїзду пожежних-рятувальників необхідно гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння.