Рак прямої кишки, або колоректальний рак — це злоякісне новоутворення кінцевого відділу кишківника. Захворювання є доволі поширеним серед людей старше 40 років. Статистика свідчить, що чоловіки частіше страждають на цю хворобу, ніж жінки. З’ясуємо основні симптоми та причини небезпечного діагнозу.
Симптоми раку прямої кишки
Небезпека раку прямої кишки полягає в тому, що на початкових стадіях хвороба себе ніяк не виявляє. А пізня діагностика ускладнює процес лікування. У клініці Оксфорд Медікал висококваліфіковані професіонали лікують рак прямої кишки на будь-якій стадії. Запідозрити в себе захворювання можна за такими симптомами, як:
- закрепи, що змінюються діареєю;
- кров або слиз у калових масах;
- відчуття невипорожненого кишківника;
- здуття живота;
- біль у животі;
- різка втрата чи збільшення ваги;
- загальна слабкість та швидка втомлюваність;
- анемія;
- тривале збереження підвищеної субфебрильної температури без явної на те причини.
Водночас такі симптоми можливі й за наявності інших патологій, тому діагноз може бути підтверджено лікарем тільки після детальної діагностики.
Причини раку прямої кишки
Хвороба розвивається на фоні генетичних змін, надмірного росту та поділу клітин кишківника. Метастази можуть проникати й до інших частин тіла, що ускладнює ситуацію.
Факторами, які сприяють появі раку прямої кишки, є передусім генетична схильність, запальні захворювання кишківника, хвороба Крона та виразковий коліт. У зоні ризику перебувають люди з цукровим діабетом, а також ті, хто курить чи зловживає алкоголем.
Надмірна вага та малорухливий спосіб життя теж сприяють утворенню та розвитку раку прямої кишки.
Існує чотири стадії онкологічного захворювання. Їх визначають за трьома параметрами. Спочатку оцінюють глибину вростання ракових клітин у стінки кишківника. Також діагностують ураження лімфовузлів та появу метастазів.
За наявності факторів ризику лікарі рекомендують регулярно проходити профілактичні огляди, а за перших симптомів хвороби — звертатися за медичною допомогою.