Джерело: Нововолинська міська рада
У випадках порушення гігієнічного та санітарно-протиепідемічного режимів у перукарні або салоні краси виникає ризик зараження клієнтів та майстрів грибковими захворюваннями шкіри, волосся і нігтів, герпесом, стафілококовими інфекціями, педикульозом, гепатитами В та С та ВІЛ/СНІД.
Знання вимог санітарного законодавства та їх дотримання допоможуть працівникам зазначених закладів уникнути порушень та ризиків стати осередками хвороб людей. Володимирське районне управління нагадує про необхідність дотримання вимог Державних санітарних правил та норм для перукарень різних типів ДСПіН 2.2.2.022-99.
Основні положення ДСПіНу 2.2.2.022-99 “Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів”:
- Перукарні обладнуються: проточною холодною та гарячою водою, опаленням, вентиляцією, електропостачанням. Вентиляційні системи перукарень, вбудованих в житлові будинки, встановлюються окремо від вентиляції цих будинків.
- Показники мікроклімату в приміщеннях перукарні повинні відповідати нормам, в холодний період року t 20-22⁰, відносна вологість-40-60%, швидкість руху повітря не більше ніж 0,2 м/с, в теплий період року t 20-25⁰, відносна вологість-40-60%, швидкість руху повітря не більше ніж 0,3 м/с.
- Приміщення перукарень повинні мати природне та штучне освітлення.
- Особливу увагу відвідувачів звертаємо на дотримання вимог до проведення перукарських робіт та правила особистої гігієни персоналу перукарень:
- Перед процедурами з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом.
- Персонал повинен мати необхідну кількість комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування, але не менше 2-х.
- Спитайте майстра про стерильність інструментів: ножиці, інструменти для манікюру, педикюру, щітки, гребені, змінні насадки для обладнання в косметологічних, ріжуча частина електричних машинок підлягають дезінфекції, очищенню та стерилізації. Засоби для нанесення макіяжу, затискачі і бігуді підлягають дезінфекції, механічній очистці та промивання гарячою водою. Поцікавтесь яким методом відбувається стерилізація, чи є в наявності стерилізатор.
- Всі приміщення перукарні до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню з застосуванням дезінфектантів. Протягом робочого дня проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких дотикаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць та ін.). Раз в місяць перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання всіх приміщень. В перукарні повинен бути журнал фіксації вологого прибирання та дезінфекції.
- Інструменти повинні зберігатися в спеціально відведеному місці для інструментарію біля робочого місця або в особистій шафі майстра, що розташовується у побутовій кімнаті.
- Перукарня повинна мати запас білизни в кількості, достатній для забезпечення безперервної роботи та індивідуального використання. Дозволяється використання одноразових, вафельних, махрових та інших видів рушників для індивідуального застосування.
- Під час обслуговування клієнт повинен бути укритий чистим пеньюаром. Місце стикання пеньюара з тілом клієнта (шия) закривається одноразовим комірцем чи серветкою. Допускається використання одноразових пеньюарів.
- Працівники перукарні повинні мати змінний або одноразовий одяг для роботи (фартухи, халати та ін.). У зимовий період необхідно мати змінне взуття з щільного матеріалу, що легко миється.
- Всі препарати, що використовуються в перукарні (для забарвлення волосся та ін.), повинні мати сертифікат відповідності та позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.
- Весь інструментарій, що використовується при проведенні хімічної завивки та забарвлення, повинен зберігатися в чистому сухому виді у спеціально відведеному місці чи у підсобному приміщенні.
- У перукарні повинно бути забезпечене окреме зберігання чистої та використаної білизни.
- Прання використаної білизни проводиться у пральнях або у перукарні за наявності спеціально відведених місць у підсобних приміщеннях, допускається використання автоматичних пральних машин. Прання білизни вдома забороняється.
- Працівники перукарні повинні ретельно виконувати правила особистої гігієни. Майстер зобов’язаний слідкувати за своїм зовнішнім виглядом.
- Працівники перукарень повинні проходити попередні (перед прийняттям на роботу) та періодичні медичні огляди.
Розроблено Володимирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області на підставі ДСПІН 2.2.2.022-99 «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів».