Джерело: www.volynnews.com
Про це пишуть на фейсбук-сторінці Центру культури, туризму, молоді та спорту Підгайцівської громади.
«Вишиваю вночі, коли на АЗС менше клієнтів», – розповідає Олександр Шум, який кілька років працює на автозаправній станції «Укрнафти» в Струмівці, а у вільний час вишиває ікони та репродукції відомих художніх творів.
За 20 років чоловік вишив «Мону Лізу» італійського художника Леонардо да Вінчі і ще 86 робіт, серед яких найбільше – на духовну тематику.
«Я почав вишивати у 2000 році, коли захворіла мама. Перша робота – ікона Івана Хрестителя була – у мій зріст, працював над нею півтора року. Наступну роботу такого ж розміру – ікону Святої Покрови – вишивав сім місяців і подарував духовній семінарії», – розповідає Олександр.
Читати ще: З молитвою про чоловіка-воїна: майстриня з Берестечка вишиває ікони
Він працює за готовими схемами та імпровізує, переробляючи на власний лад кольорову гаму майбутніх вишиваних картин.
Рідні підтримують багаторічне захоплення митця, а менший син навіть намагався наслідувати, проте інтерес до цього ремесла з часом згас.
За словами Олександа Шума, його надихають роботи Дмитра Блажейовського, який став його вчителем і наставником. На його схеми ікон він спочатку натрапив в інтернеті, а пізніше познайомився з ним особисто, і навіть був на 100-літньому ювілеї майстра.
Дмитро Блажейовський – лемко, доктор історичних наук, священник УГКЦ, який прожив 100 років і 11 місяців. Він єдиний в Україні вишив усі 365 православних ікон, які є у світі. Розробив схеми до них, щоб інші майстри могли вишивати їх теж.
У Липинах Олександр Шум в День Матері представив виставку «Вишита молитва духу» із 40 робіт. Каже, що обирав їх за покликом серця. В експозиції – класичні православні ікони, художні образи ангелів та копії картин відомих художників світу.
Одна з найбільших вишитих картин на виставці – ікона Ангела Охоронця, створена із 125 000 хрестиків. Каже, що отримав теплі відгуки та підтримку від відвідувачів, надихнувся на нові роботи, адже навіть жінки, які часто і самі кладуть хрестики на полотно, захоплювалися його майстерністю.
Читати ще: «Не всім до снаги ця праця»: рукодільниця з Волині вишила 32 ікони
До слова, виставку в Липинському будинку культури організували у співпраці Центру культури, туризму, молоді та спорту при Підгайцівській сільській раді та Волинського представництва компанії АЗС «Укрнафта».
Регіональний менеджер мережі АЗС «Укрнафта» у Волинській області Юрій Гецко розповів, що вони дбають про своїх працівників та клієнтів, намагаються брати участь в житті громади, на території якої діють та до бюджету якої сплачують податки.
Віднедавна вирішили дізнатися про захоплення та хобі своїх працівників і допомогти їм ділитися своїми талантами, щоб надихати інших людей розвивати уміння та самореалізовуватися. Так виникла ідея провести виставку робіт Олександра Шума у Підгайцівській громаді.
З його слів, така співпраця, ще й на культурному рівні, покращує взаємодію, оскільки виходить за межі обслуговування комунального транспорту, зміцнює позиції «Укрнафти» як соціально відповідального бізнесу та підтримує працівників, які мешкають у селах громади.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу