Джерело: www.volynnews.com
Про це йдеться у спільному звіті російської служби Бі-бі-сі та Медіазони, підготовленому на основі відкритих даних, передає Укрінформ.
За даними журналістів, підтверджено, зокрема, загибель 144 полковників, 380 підполковників і 675 майорів, 5037 офіцерів, 10 генералів і 1199 старших офіцерів.
Найбільшою шкодою для російської армії стали втрати серед молодших офіцерів – 3828 осіб. У перший рік вторгнення кожен п’ятий встановлений загиблий був командиром, і більшість їх мали звання від лейтенанта до капітана, зазначають журналісти.
Читати ще: Розвідка Британії оцінила втрати РФ: 900 тисяч військових з 2022 року
За їхніми словами, у російській армії саме молодші офіцери відіграють ключову роль на полі бою. «Вони відповідають за підготовку своїх взводів, рот чи батальйонів, а також вирішують, як саме діятимуть солдати на передовій. Великі втрати лейтенантів і капітанів на початку вторгнення призводили до паралічу управління, порушення постачання і проблем у взаємодії з іншими родами військ – насамперед з артилерією», – сказано у звіті.
Серед старших офіцерів найбільші втрати були зафіксовані на початку вторгнення – тоді їхня частка серед загиблих сягала 20%. Це пояснювалося тим, що багато полковників і підполковників російських сил керували підрозділами спецпризначенців та елітними полками.
Наприклад, командир 331-го полку ВДВ Сергій Сухарєв загинув під Гостомелем у березні 2022 року. Майже через два місяці підполковник Фезул Бічикаєв особисто повів загін розвідників на завдання і був поранений – куля зачепила артерію.
«У сучасних умовах такі поранення часто можна успішно усунути, наклавши джгут-турнікет. Однак у російській армії – особливо у перший рік війни – багато поранень кінцівок ставали для офіцерів смертельними через нестачу сучасних особистих аптечок», – зазначають журналісти.
Читати ще: Російська сторона у Туреччині озвучила неприйнятні для України вимоги, – МЗС
Зазначається, що до літа 2022 року російська армія змогла частково налагодити логістику та зв’язок, генерали та інші старші офіцери перемістилися у глибший тил.
На наступному етапі війни російська армія також стала менше проводити складні тактичні операції за участю командирів елітних частин, посилаючи в штурми добровольців. У результаті до весни 2025 року частка офіцерів у загальній кількості втрат скоротилася до 2-3%.
Журналісти відзначають, що російська армія та особливо офіцерський корпус показали здатність до швидкого навчання та відновлення втрат. «Але у випадку з офіцерами люди, які приходять на заміну загиблим командирам, часто не мають такого ж рівня знань і навичок», – констатують автори звіту.
Кожен четвертий загиблий, за даними журналістів, підписав контракт на службу в армії вже після початку повномасштабної війни.
Лідерами за кількістю підтверджених втрат в абсолютних числах є Башкортостан, Татарстан та Свердловська область.
Як повідомляли, за даними українського Генштабу ЗСУ, загальні бойові втрати російських військ у живій силі з 24 лютого 2022 року по 15 травня 2025-го сягнули близько 970 тисяч 590 осіб.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу