Джерело: www.volynnews.com
До Школи проєктного менеджменту долучилися команди з різноманітних закладів освіти області. Вони вчилися прописувати власні бізнес-проєкти та дізнавалися, як залучати кошти на їх реалізацію. Із молоддю працювали професійні тренери.
Уже вдруге Школу проєктного менеджменту організували Волинська обласна Мала академія наук спільно з Луцьким національним технічним університетом за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» і департаменту молоді та спорту Луцької міської ради.
Минулорічною переможницею конкурсу стала команда Волинського наукового ліцею, яка розробила курси домедичної підготовки. На правах чемпіонів вони отримали кошти на придбання манекенів, тренувальних турнікетів, джгутів, аптечки та інших необхідних матеріалів.
Директорка Волинської обласної Малої академії наук Тетяна Михайлюк розповіла, що Школа проєктного менеджменту має статус обласної, а до фіналу було відібрано дев’ять команд із різних куточків Волині.
«Діти два місяці працювали над власними проєктами. Партнерами школи виступили департамент молоді та спорту Луцької міської ради, Луцький національний технічний університет і Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Переможці отримали грант у сумі 10 тисяч гривень на реалізацію власного проєкту. Ми дуже за них вболіваємо, адже ці діти – наше майбутнє», – сказала Тетяна Михайлюк.
До фіналу пройшли команди Волинського наукового ліцею, Княгининівського ліцею, Луцького ліцею №2, ліцею села Зимне, Заборольського ліцею №32, Луцької гімназії №3, Підгайцівського ліцею, Луцького ліцею №22 та Фахового коледжу технологій, бізнесу та права ВНУ імені Лесі Українки.
Їхні проєкти стосувалися облаштування сучасних просторів у закладах освіти, де учні могли би відпочивати від навчання, спілкуватися, обмінюватися книгами, грати в ігри, переглядати фільми чм отримувати психологічну допомогу тощо.
Як розповіли учениці дев’ятого класу Луцького ліцею №22 Аліна та Злата, вони хотіли би облаштувати в своїй школі кабінет психологічного розвантаження для дітей військовослужбовців і внутрішньо переміщених осіб. Там вони могли би відпочивати та отримувати підтримку від інших.
«Це дуже важливо. У час, в який ми живемо, цінна взаємна підтримка. Цей проєкт надихає нас робити щось корисне для дітей і загалом для нашої школи. Ми дуже втішені, що наша школа відразу підтримала цю ідею й провела ремонт у кабінеті», – наголосили дівчата.
Оцінювало проєкти журі, до складу якого увійшли голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, очільниця відділу молодіжної політики в департаменті молоді та спорту міськради Заріна Дацик, кандидатка економічних наук, доцентка ЛНТУ Ірина Абрамова та кандидат економічних наук, доцент ЛНТУ Максим Войчук.
«Учні, які долучилися до Школи проєктного менеджменту, завтра будуть розвивати нашу країну, адже вони надзвичайно активні та надзвичайно талановиті. Ми бачимо їхні ідеї задля покращення власних навчальних закладів. Це і встановлення велопарковок, і створення безбар’єрних просторів, і облаштування центру психологічної допомоги, і активне дозвілля. Дуже приємно бачити таке різноманіття проєктів, ідей. Ми розуміємо їх перспективу.
Саме тому Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» долучається до підтримки таких заходів, адже важливо цих дітей мотивувати, надихати, допомагати їм у їхніх починаннях, таким чином показувати, що вони потрібні нашій країні», – прокоментувала голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода.
Як вона додала, журі оцінювало не тільки заявки команд чи презентації, а й загальну роботу учасників протягом усієї школи, включеність у роботу, персональний ріст кожного і команди в цілому.
10 тисяч гривень від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» на реалізацію власного проєкту отримала команда «Висота» Луцького ліцею №2. Оскільки бюджет проєкту становить більш як 10 тисяч гривень, департамент молоді та спорту міськради висловив готовність доєднатися фінансово до реалізації ідеї учнів ліцею №2.
Їхній проєкт присвячений створенню творчого простору BookZone в ліцеї, де школярі могли би обмінюватися книгами, грати в настільні ігри, переглядати фільми та просто спілкуватися, спільно проводити час. У ліцеї вже виділено приміщення під простір – неподалік бібліотеки. За виграні кошти учні хотіли би придбати необхідні меблі.
Усі учасники Школи проєктного менеджменту отримали сертифікати.
Насамкінець організатори висловили сподівання, що всі проєкти учасників школи буде реалізовано в майбутньому.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу