Джерело: www.volynnews.com
Інклюзивне середовище запрацювало в межах проєкту «Бібліотека для всіх: створення та облаштування інклюзивного громадського простору на базі публічної бібліотеки Луцької громади». Ініціювала ідею ВОГО «Перспективи Волині» в партнерстві з департаментом культури Луцької міської ради.
На облаштування міськрада Луцька виділила 530 тисяч гривень, ще 38 тисяч доларів отримано від Програми розвитку ООН в Україні та уряду Швеції.
У приміщенні встановили обладнання, пристосоване для осіб з інвалідністю: крісла з регуляторами висоти та положення спинки, ноутбук із портативним дисплеєм Брайля, принтер Брайля. Також закупили різні меблі та технічне оснащення, встановили пандус, облаштували інклюзивну вбиральню.
До слова, уперше в бібліотеці Луцької громади друкуватимуть літературу для осіб із порушеннями зору й незрячих.
Очільниця департаменту культури Луцькради Тетяна Гнатів підмітила, що офіційне представлення простору відбулося на старті Національного тижня безбар’єрності. Цьогоріч його вперше започаткували в Україні – з 19 до 25 травня.
«Проєкт «Бібліотека для всіх» став надзвичайно важливим, адже це ще один крок до створення доступних умов для всіх членів громади: незалежно від віку, фізіологічних можливостей і соціального статусу. Ми прагнемо зробити сучасну бібліотеку, тобто простір не тільки для читання, а й для зустрічей, спілкування та навчання кожного відвідувача. Тема інклюзії нині потребує уваги на національному й локальному рівнях», – зазначила Тетяна Гнатів.
У просторі, як наголосила представниця ВОГО «Перспективи Волині» Катерина Нагірська, уже провели 25 культурно-соціальних заходів для вразливих груп населення. Йдеться про тренінги із підприємництва, літературні гостини, арттерапевтичні майстерки, психологічні тренінги, перегляд фільму тощо. Туди приходили не лише люди з інвалідністю, але і внутрішньо переміщені особи, ветерани, дружини військових.
Враження відвідувачів – лише позитивні. На відкритті враженнями ділилися люди, які побували на багатьох заходах. Мовляв, вдалося знайти підтримку й дізнатися чимало цікавого.
Заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк звернула увагу, що для облаштування доступності виникають труднощі в будівлях, зведених задовго до сучасності. Як пояснила, не всі приміщення можна адаптувати під потреби людей з інвалідністю, але в громаді йде активна робота на вирішенням таких моментів.
«На сьогодні складно адаптувати все, що створено раніше за іншими будівельними нормами і стандартами. Це потребує значних капіталовкладень, а в певних випадках технічно неможливо. Проте ми повинні вчитися пристосовувати наявні будівлі до потреб людей з інвалідністю, облаштовувати комфортні умови для них. Дякую партнерам, які долучилися до відкриття простору», – акцентувала Ірина Чебелюк.
Свої думки висловили й очільники інших бібліотек, керівники департаментів Луцькради та громадських організацій. За словами директора департаменту ветеранської політики Олега Кобилинського, читання книг стане корисним для реабілітації військових.
«Чудово, що бібліотеки стають доступними. Ми говоримо не лише про читання, але і про дозвілля. Важливо, що громада змінюється, а громадські організації все більше співпрацюють з органами влади. Вірю: колись усі публічні приміщення стануть доступними для громадян», – звернувся Олег Кобилинський.
Читати ще: Скарги на автостанцію, транспорт і високі тротуари: як Луцькрада посилює доступність
Простір у межах проєкту «Бібліотека для всіх» працюватиме за графіком Публічної бібліотеки:
понеділок-п’ятниця – з 9:00 до 18:00,
субота – вихідний,
неділя – з 10:00 до 17:00.
Адреса: м. Луцьк, вулиця Свободи, 25 (колишня вулиця Декабристів).
«Бібліотеки в громаді трансформуються, стаючи доступними сучасними просторами», – акцентувала наприкінці керівниця департаменту культури Тетяна Гнатів.
Дмитро КЛИМЧУК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу