Головна Без категорії Це не просто експонати, а нагадування, за що ми боремося: фоторепортаж з...

Це не просто експонати, а нагадування, за що ми боремося: фоторепортаж з дня відкритих дверей...

19
0

Джерело: www.volynnews.com

Вчора, 18 травня, на території Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки було незвично гамірно та велелюдно. Звичну по-військовому сувору тишу і порядок порушували оркестрова музика, гомін, дитячий сміх. Пояснення просте – гості завітали на день відкритих дверей.

18 травня – Міжнародний день музеїв і, як пояснює директор установи Олег Ткачук, у професійне свято вирішили організувати невеличкий захід.

«Наше завдання – зберігати пам’ять про героїзм і мужність наших хлопців, які зараз воюють. Тому ми організовуємо такі заходи, на які запрошуємо гостей, розказуємо про події, показуємо військову техніку – минулу і сучасну. Намагаємося долучати чим більше людей до вивчення історії», – каже Олег Ткачук.

Не можна оминути увагою і трагічне значення 18 травня. Саме цього дня, далекого вже 1944 року, розпочалася насильницька депортація кримських татар. Видається, що це було давно, однак трагізм минулого оживає перед реаліями сьогодення.

«Люди думають, що ця подія досить далека і, можливо, нас стосується опосередковано. Але це – велика помилка. Нас відділяють від тих подій лише хлопці, які зараз боронять Україну. Якби не вони, то половина нашого населення вже поїхала б у телячих вагонах до Сибіру, як це було тоді», – розмірковує Олег Ткачук.

Підтвердженням його слів є частина експозиції, яка складається з сучасної російської зброї. Відвідувачі можуть побачити не лише уламки сумнозвісних «Шахедів», які окупанти називають «Гєрань», але й масштабнішу техніку. Зразків озброєння нападників не надто багато. І справа не в тому, що захопленого або пошкодженого нашими оборонцями не вистачає. Директор музею пояснює, що існує низка інших питань, зокрема й логістичних, які стоять на заваді збільшенню кількості експонатів.

Варто хоча б пригадати, з якими труднощами було доправлено російські БТР-82 та бронеавтомобіль «Тигр». Якби не сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», навряд чи відвідувачі побачили б цю техніку, яка мала захопити Києв – «за три дні».

Читати ще: Знищений БТР окупантів – новий експонат у музеї військової техніки у Луцьку. Фото

Голова правління Фонду «Тільки разом» Катерина Шкльода наголошує – дуже важливо зберігати нашу історію, розповідати про неї правду.

«Сьогодні Міжнародний день музеїв і дуже правильно, що у музеї військової техніки організоване таке дійство. Це не лише популяризація музейної справи, але й своєрідна демонстрація нинішньої історії, яка твориться на наших очах. Фонд, свого часу, допоміг відремонтували фасад приміщення, в часи повномасштабної війни допомагав з транспортуванням техніки. Звісно, ми працюємо на розвиток Волинської області і реагуємо на виклики часу. І якщо будуть реально якісь нагальні потреби, ми знову допоможемо музею», – акцентує Катерина Шкльода.

Багато цікавих локацій не залишали часу для нудьги, адже атракції були підібрані для гостей різного віку. Молодші могли дізнатися, як влаштована техніка та зброя. Старші – почути цікаві історії про козацьке військо, виступи духового оркестру та місцевих виконавців. Не обійшлося, звичайно, і без традиційного частування – кулешу від музейників.

Читати ще: У луцький музей військової техніки доставили новий експонат – розбитий російський «Тигр». Фото

Серед гостей музею було дуже багато молоді у військовому однострої. Це – майбутні захисники України.

Катерина Дімова – ліцеїстка-третьокурсниця Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Розповідає, що вони сьогодні тут не лише, аби цікаво і з користю провести вільний час, але й більше дізнатися про історію.

«Все дуже класно. В нас дівчата, он бачите, на танках – їм все цікаво, як і хлопцям. Розглядають кожну деталь. В мене мама волонтер і батько – ветеран, зараз на реабілітації. Тому я свідомо обирала, де навчатися», – розповідає Катерина.

Її товариш Максим Гавло навчається на четвертому курсі. «Цікаво подивитися на техніку, полазити по ній, зазирнути, як там все влаштовано. Нам розповідають на заняттях про це, але ж тут справжні зразки важкого озброєння. Історичних танків багато та гармат. Я також усвідомлено йшов навчатись у ліцей. Мій дядько – офіцер-розвідник і зараз на війні. Тому у мене був гарний приклад для наслідування. Хоча, звичайно, трохи і батьки вплинули», – усміхається хлопець.

Такі історії та щирі емоції молодих людей – найкраще свідчення того, що день відкритих дверей пройшов вдало. Музей став не лише майданчиком для збору коштів на потреби фронту та вшанування бойових подвигів захисників. Експозиція, її кожен елемент – від уламків «Шахеда» до розбитого «Тигра» — несе пам’ять про мужність воїнів. І це – важливий елемент виховання патріотизму і усвідомлення ціни свободи, за яку б’ються зараз українці.

Олександр ДУРМАНЕНКО

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ