Головна Без категорії Небезпечні мошки в Україні: лікар пояснив, чому не виключений навіть анафілактичний шок

Небезпечні мошки в Україні: лікар пояснив, чому не виключений навіть анафілактичний шок

16
0

Джерело: www.volynnews.com

Укуси мошок можуть бути небезпечними і призводити навіть до таких серйозних ускладнень, як-от анафілактичний шок чи набряк Квінке.

Про це в ефірі «Київ 24» сказав Олександр Назаренко, лікар-імунолог, алерголог вищої категорії, кандидат медичних наук, передає ТСН.

Відповідаючи на запитання, чим людині можуть загрожувати укуси мошок, він зауважив, що для різних людей загрози можуть бути різні.

«Мошка відрізняється від комара тим, що не прокусує шкіру, а прогризає її. І от коли вона прогризає, туди потрапляють в її слині різні білки», – сказав лікар і додав, що це такі подразнювальні речовини, які можуть викликати різні токсико-алергічні реакції.

Читати ще: Комарі розрізняють смаки – це змушує кусати одних людей більше за інших

Також мошки можуть переносити інфекційні та паразитарні захворювання, серед яких – дирофіляріоз та онхоцеркоз. Інфікування можливе і бактеріями, і вірусами.

«Але найнебезпечніше – це коли людина має реагіновий тип алергії взагалі до комах: бджіл, ос та інших. Тоді ця алергічна реакція може дійти і до таких серйозних ускладнень як анафілактичний шок, набряк Квінке – те, що може загрожувати життю людини», – наголосив Назаренко.

На запитання щодо випадків симулідотоксикозу, він пояснив, що якщо реакція на укус не проходить за день, з’являється набряк, свербіж та почервоніння, а тим паче – нагноєння, то йдеться вже про бактеріальну інфекцію.

«Якщо місце укусу за декілька днів не проходить і є якісь подразнення… Загальний стан поганий, температура, нудота, блювота, інші фактори – треба звертатися до лікаря», – закликав експерт і додав, що після передачі гельмінтів хвороба може розвиватися за декілька місяців.

Читати ще: Чому одних людей комарі кусають постійно, а інших – ні?

Алерголог також закликав не розчухувати місце укусу мошки, аби не занести інфекцію. А обробити рану можна, наприклад, мильним розчином, бажано – за допомогою саме господарського мила, або ж хоча б чистою водою.

«Головне – обробити рану і прийняти якийсь антигістамінний препарат. Щоб зменшити свербіж. Інакше буде посилення реакції і можна занести бактеріальну інфекцію», – сказав Назаренко.

Крім того, він зауважив, що мошки реагують на світлий одяг та піт. Пік їх активності – це весна, вони люблять тепло та вологу. «І це відбувається щороку. Того року була така сама ситуація», – зазначив лікар.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ