Головна Без категорії «Сміялися, бо телефон на дубі висів»: волинянин понад 30 років живе на...

«Сміялися, бо телефон на дубі висів»: волинянин понад 30 років живе на хуторі біля «Гори...

19
0

Джерело: www.volynnews.com

Степан Чабан разом з дружиною понад 30 років живе на хуторі Ставеччина, що на межі трьох громад – Голобської, Велицької та Поворської. Славне місце тим, що тут на площі у понад гектар ростуть конвалії та дуби.

Саме тому, розповів Степан Чабан Суспільному, продали квартиру в Луцьку і переїхали жити на хутір.

«Я з села, дружина з Нововолинська, а зійшлися ми ще коли у Львові вчився. Побралися. Діти є, вже виросли. Після того, як Союз почав тріщати, ми поїхали в Сибір на заробітки. Дружина моя працювала лікарем, я був головним інженером у колгоспі, фермером», – розповідає Степан Чабан.

Після повернення із заробітків в Уренгої в родини все було добре: квартира, машина, дача. Та все ж хотіли жити у селі. Одного разу на весіллі до Степана Чабана підійшов знайомий та розповів йому про цю місцину.

Читати ще: Село-привид на Волині: чому жителі покинули Барвінок

«Ми приїхали сюди. І тут якраз була така пора, як зараз, конвалії розпустились. Як виявилося, тут ще й місце, де жив мій дід. Його у 50-х роках, коли була вербовка, вивезли у Ростовську область. Це дідівщина моя», – каже Степан Чабан.

На отримання землі написав заяву, отримав. Маючи гроші, каже Степан Чабан, купив техніку, почав господарювати та жити на «Горі конвалій».

«Був задум, аби тут зробити парк – тут ростуть дуби та конвалії. Ця квітка занесена до Червоної книги. У 2008 році зробили документи, де написано: «Гора конвалій», заповідник місцевого значення охороняється законом», – говорить Степан Чабан.

Чоловік розповідає, що на хуторі має всі блага цивілізації: світло, інтернет, опалення, гаряча вода, телевізор, телефонна лінія, яка протягнута з села за 7 кілометрів.

Читати ще: Мальовничі куточки Волині: село, де всього 35 мешканців

«З мене люди сміялись, бо телефон в мене на дубі висів. Колись на цей хутір навіть дороги не було. То були випадки, що вертольотом хліб доставляли. Але побудували в 70-х роках. Звідси до Ковеля відстань 30 кілометрів, до Луцька – 100 кілометрів», – говорить господар.

Дуб, на якому висів телефон.

Місце також має історичну цінність, каже житель хутора. Чолвоік вважає, що 100 років тому, за часів війни, тут був спостережний пункт, бо ще й досі на горі збереглись фортифікаційні споруди.

Степан Чабан показує рови, де, можливо, були фортифікаційні споруди.

«Тут був спостережний пункт австрійців, які дивилися на Стохід і бачили плацдарм, який називався «Брусиловський прорив». І всі події, які відбувалися, і люди, які загинули й по тому Стоходу плили, все це спостерігалося звідси. Лісу не було тут. Це була Лиса Гора. Ось в якому історичному місці ми живемо», – каже Степан Чабан.

Читати ще: Єдина сусідка – за півтора кілометра: на Волині на двох хуторах живе лише шестеро людей

Нині Степан Чабан чекає, коли син повернеться з війни і вони разом на «Горі конвалій» зроблять парк перемоги.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ